BMW turi įspūdingą naujieną: elektrinė miesto transporto priemonė nustebins daugelį

BMW

Lukas Snarskis

2021-07-15, 08:15 (atnaujinta 2023-12-03, 17:44)

0 komentarų
BMW turi įspūdingą naujieną: elektrinė miesto transporto priemonė nustebins daugelį

Praėjusių metų pabaigoje pristatytas koncepcinis BMW elektrinis motoroleris „CE 04“ tampa realybe – rinkoje jis debiutuos 2022 m. vasario mėnesį. Vokietijos automobilių koncerno BMW motociklų padalinys „BMW Motorrad“ žada, kad ateityje visi kelionėms po miestą skirti modeliai bus varomi tik elektra.

Debiutuos dvi versijos

„BMW CE 04“ modelyje montuojamas 31 kW (42 AG) galios elektros variklis, kuris ir galingas, ir suteiks didelį vairavimo malonumą. Nuo 0 iki 50 km/val. greičio elektrinis motoroleris įsibėgės per 2,6 sekundės.

Tiesa, BMW išleis ir kiek paprastesnę „CE 04“ modelio versiją, kuri turės mažesnės galios, bet taip pat smagų 23 kW (31 AG) variklį ir kiek mažesnės talpos bateriją, su kuria viena įkrova įveiks iki 100 km atstumą. Abiejų versijų maksimalus greitis bus toks pat – 120 km/val.

Po miestą – be jokių emisijų

Į naująjį modelį montuojama 8,9 kWh (60,6 Ah) talpos baterija, kuriai naudojami tokie pat elementai kaip ir rudenį debiutuosiančiame „BMW iX“ modelyje. Ši baterija leis motoroleriu viena įkrova be jokių emisijų įveikti iki 130 km atstumą.

Įkrauti „CE 04“ bateriją vairuotojai galės namuose iš buitinės elektros rozetės arba „Wallbox“ modulio, taip pat viešojo įkrovimo stotelėse. Tuščios baterijos įkrovimo trukmė – 4 val. 20 minučių. Panaudojus papildomai pasirenkamą greitojo įkrovimo jungtį, bateriją bus galima įkrauti per 1 val. 40 minučių, o jos energijos lygį nuo 20 proc. iki 80 proc. pakelti per 45 minutes.

Vairuotojas „CE 04“ galės pasirinkti tarp trijų vairavimo režimų – nuo labiausiai energiją tausojančio iki dinamiškiausio: ECO, „Rain“ ir „Road“. Papildomai bus galima užsisakyti versiją su ketvirtuoju „Dynamic“ režimu, kuris motoroleriui leis įsibėgėti dar spitriau. Naujajame modelyje yra įdiegta pažangi energijos atgavimo sistema.

Saugumą padidins technologijos

„BMW CE 04“ įdiegta traukos kontrolės sistema, kuri yra panaši į BMW motocikluose naudojamą automatinę stabilumo kontrolės (ASC) sistemą. Ši sistema neleidžia praslysti galiniams ratams. Už papildomą mokestį elektrinio motorolerio pirkėjai taip pat galės užsisakyti dinaminę traukos kontrolės sistemą (DTC), kuri kelionėms suteiks dar daugiau saugumo, ypač akseleruojant posūkyje.

Naujasis modelis priekyje turės dvigubą diskinį stabdį, o gale – vieną. Motoroleryje taip pat bus sumontuota stabdžių antiblokavimo sistema (ABS). Kaip papildomą opciją pirkėjai galės pasirinkti ir „ABS Pro“ sistemą, kuri reaguoja į motorolerio palinkimo kampą ir suteikia papildomo saugumo stabdant posūkyje.

Išskirtinis dizainas

Dinamiškas ir miestui puikiai pritaikytas „CE 04“ pasižymi išskirtiniu, moderniu dizainu. Motorolerio priekyje vairuotojai ras 10,25 colio (26 cm) skersmens TFT ekraną su integruota navigacija ir ryšio technologijomis.

„CE 04“ modelyje diegiami LED žibintai ir LED posūkio signalai. Už papildomą mokestį bus galima užsisakyti ir posūkio kampą apšviečiančius žibintus.

Oficiali BMW atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ planuoja, kad Lietuvoje naująjį BMW elektrinį motorolerį bus galima įsigyti kitų metų pradžioje. Motorolerio kaina kol kas nėra paskelbta.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas