„Bolt“ kova su nedrausmingais paspirtukininkais: drausminimas duoda rezultatų, tačiau tam paklūsta tikrai ne visi

Lukas Snarskis

2023-04-07, 07:14 (atnaujinta 2023-12-03, 15:20)

0 komentarų

Praėjusių metų balandį Lietuvoje susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pristatė važiavimo dviese prevencijos sistemą: apdoroti duomenys rodo, kad dauguma vartotojų, per programėlę gavę perspėjimą dėl važiavimo dviese, ateityje jo nebekartoja.

„Bolt“ kova su nedrausmingais paspirtukininkais: drausminimas duoda rezultatų, tačiau tam paklūsta tikrai ne visi

Technologinio sprendimo kūrėjai atkreipia dėmesį, kad už šį KET pažeidimą numatytos administracinės baudos, tačiau statistiką pavyko reikšmingai sumažinti, nes daugiausiai paspirtukininkų taip elgiasi veikiau iš nežinojimo nei tyčia.

Pirmas pasaulyje toks saugumo sprendimas, sukurtas „Bolt”, fiksuoja staigų keleivio svorio pokytį ir išsiunčia vartotojui perspėjančią žinutę platformos programėlėje. Iš Vilniuje gegužės mėnesį perspėjimus gavusių „Bolt“ vartotojų, jo nebekartojo 53 proc. paspirtukininkų, birželį – 73 proc., liepą – 60 proc., rugpjūtį – 63 proc.

„Ši statistika ne tik įrodo, kad tinkamu kanalu ir formatu vykdoma edukacija daro pokytį. Praėjusio sezono duomenys atspindi, kad tą daryti būtina nuolat, nes el.paspirtukų naudotojų auditorija sparčiai auganti, o paslaugos vartojimas – dinamiškas. Matome, kad kiekvieną vasaros mėnesį žinutė apie pažeidimą tapdavo netikėtumu vis kitiems žmonėms”, - sako Benas Jurlovas, vyresnysis „Bolt” operacijų specialistas.

Jo teigimu, bet kokių el. paspirtukų eismo pažeidimų, tarp jų ir važiavimo dviese, kiekiai turėtų būti vertinami lyginant su bendru kelionių jais kiekiu. Kelių praėjusių sezonų patirtis rodo, kad dauguma nelaimingų atsitikimų – tai visų pirma pradedančiųjų paspirtukininkų problema, kai įgūdžiai dar nesusiformavę, o pasitikėjimo savimi jau daug.

Nors naująjį sezoną tokio staigaus vartotojų skaičiaus augimo nesitikima, važiavimo dviese prevencijos sistema sėkmingai veiks ir toliau. Ji bus derinama su griežtesnėmis priemonėmis, kai pažeidimai kartojasi – su nedrausmingais paspirtukininkais kalbama individualiai, kraštutiniu atveju – blokuojama prieiga prie platformos.

Sezono metu „Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Ukmergės, Jonavos bei Trakų gyventojai ir šių miestų svečiai.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas