„Bolt“ paspirtukų populiarumas neblėsta: Lietuvoje per sezoną įveiktas neįtikėtinas kiekis kilometrų

Lukas Snarskis

2021-12-17, 14:05 (atnaujinta 2023-12-03, 15:31)

0 komentarų
„Bolt“ paspirtukų populiarumas neblėsta: Lietuvoje per sezoną įveiktas neįtikėtinas kiekis kilometrų

Tarptautinė pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ gruodžio 16-ąją šalyje baigė jau trečiąjį paspirtukų sezoną. Skaičiuojama, jog 10-tyje Lietuvos miestų veikiančios paslaugos dėka įveiktas atstumas šiemet prilygsta net 129 kelionėms aplink žemę ir bendrai sudaro daugiau kaip 5,1 mln. kilometrų.

Kasmet ankščiau išriedantys paspirtukai sulaukia vis didesnio susidomėjimo

Kaip pasakoja „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta, susidomėjimas mikromobilumo paslaugomis šiemet augo dešimtimis kartų, o pats sezonas buvo itin intensyvus. Tai, anot jo, liudija kur kas ankstesnis nei įprastai startas, mat šiemet į gatves pirmieji paspirtukai išriedėjo dar kovo 1-ąją. Apie nemažėjantį paslaugos poreikį taip pat liudija įspūdinga įveiktų kilometrų statistika bei vartotojų vertinimai.

„Šiemet Lietuvoje pristatėme kelias naujienas: tai elektrinį „Bolt 4“ paspirtuką ir „Bolt“ paspirtukų abonementus dienai, savaitei, mėnesiui ir metams.

Pirmuoju atveju su ketvirtos kartos paspirtuku šią vasarą buvo įveiktas ilgiausias atstumas – klientas aplink Vilnių įveikė net apie 40 km. Abonementai irgi netruko sulaukti pasisekimo – vienas klientas jų dėka per sezoną įveikė daugiau nei 1000 kelionių ir nuvažiavo per 4000 km.“, – rezultatais dalijasi E. Balta.

„Bolt“ atstovas priduria, kad didėjantis visuomenės susidomėjimas šiemet paskatino ir įtvirtinti įmonės prioritetus – kertiniu klausimu tapo saugumas ir jo užtikrinimas.

„Šiemet kaip niekad daug dėmesio skyrėme edukacijai, kontrolei, saugumo svarbos įtvirtinimui. Pasirašėme memorandumą su policija, kuri padės edukuoti paspirtukų vairuotojus ir ateityje atliks prevencinius reidus. Vienas iš įmonės tikslų yra tapti ne tik patogiausiu, bet ir saugiausiu kelionių operatoriumi”.

Alternatyvus būdas pasiekti darbą ar namus

Susumuota ir darnioji paslaugos pusė – per pastarąjį sezoną žalieji „Bolt“ paspirtukai, riedėdami šalies miestuose, lyginant tokias pat keliones automobiliu, „sutaupė“ ir į aplinką neišmetė virš 630 tonų CO2. Anot E. Baltos, tvarus būdas keliauti yra viena iš priežasčių, skatinančių tautiečius rinktis mikromobilumo paslaugas, tačiau juos vilioja ir kitos tokio keliavimo būdo vertės.

„Mūsų duomenimis, apie 60 proc. visų kelionių vyksta darbo reikalais. Šiemet matome ir naują tendenciją – praplėtus keliavimo zonas iki miegamųjų rajonų Vilniuje ir Kaune, pastebėjome didesnį kelionių judėjimą rytais ir vakarais. Tai liudija, jog gyventojai renkasi paspirtuką ne tik kaip paskutinio kilometro sprendimą ar kaip dalį ilgesnės kelionės, o kaip pagrindinę priemonę – t.y. kelionei iš namų į darbą bei atgal pilnai renkasi paspirtukus“, – pastebi E. Balta.

Fiksuota, jog vidutinė kelionės trukmė „Bolt“ paspirtuku šiemet siekė apie 14 min., o vidutinis greitis buvo 10,5 km/h. Šie skaičiai, pasak E. Baltos, rodo, kad paspirtukas yra saugus, gana greitas ir finansiškai patrauklus būdas keliauti iš taško A į tašką B.

Vieniems pramoga, kitiems – išeitis iš keblių situacijų

Tai, kad paslaugos poreikis kasmet auga ir pritraukia vis naujų vartotojų, rodo ir jų vertinimai. Atsiliepimus paliekantys keliautojai šiam keliavimo būdui „Bolt“ paskyroje negaili gerų žodžių.

„Man labai smagu vakarais tiesiog pasivažinėti „Bolt“ paspirtuku. Visai neseniai ėjau gal 2 kilometrus iki arčiausio paspirtuko, kad galėčiau tiesiog juo pasivažinėti ir atsipalaiduoti“, – teigia keliautoja Kamilė.

Vasaros prisiminimu dalijasi ir Rasa, pasakodama, kad sykį, negalėdama išsikviesti taksi, nusprendė namo grįžti pasipirtuku ir džiaugiasi, kad pastarieji visuomet lengvai pasiekiami, greitai ir nebrangiai nuveža reikiama kryptimi.

Dar vienam keleiviui „Bolt“ pasipirtukas itin pasitarnavo kai jo vairuojamas automobilis tiesiog sustojo vidury gatvės. Supratęs, kad baigėsi kuro atsargos, vairuotojas pasinaudojo netoliese esančiu paspirtuku, kurio dėka sėkmingai pasiekė artimiausią degalinę ir prisipildęs bakelį vėlei grįžo prie automobilio.

„Istorijų, kuomet paspirtukai tampa situaciją gelbėjančia transporto priemone, žinome ne vieną. Drauge matome ir naujus besiformuojančius gyventojų įpročius – judėti miestuose greičiau bei tvariau. Tikimės, kad šaltasis sezonas ateinančiais metais ilgai nelaikys savo gniaužtuose ir vos nutirpus pirmajam sniegui, į gatves grįš atsinaujinę žalieji pagalbininkai“, – viliasi „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas