Dėl šio €4 tūkst. kainuojančio elektromoblio Kinija išsikraustė iš proto: jam neprilygsta net „Tesla”

Lukas Snarskis

2020-11-08, 16:30 (atnaujinta 2023-12-03, 17:35)

0 komentarų
Dėl šio €4 tūkst. kainuojančio elektromoblio Kinija išsikraustė iš proto: jam neprilygsta net „Tesla”

Išgirdus žodį „elektromobilis”, daugeliui į galvą akimirksniu šauna „Tesla” - daugybė naujausių technologijų, autonominio vairavimo galimybės, beprotiški akceleracijos rezultatai ir, žinoma, „Mercedes” ar „BMW” flagmanams prilygstanti kaina. Tačiau Kinijoje elektromobilio terminas pamažu įgauna kitokį vaizdą, kadangi šalies geriausiai parduodamų elektrinių automobilių tope jau trečią mėnesį iš eilės pirmauja keturių tūkstančių eurų nekainuojantis mažylis.

Bendradarbiaujant JAV automobilių koncernui „General Motors”, kuriam priklauso tokios markės, kaip „Cadillac”, „Chevrolet” ar „GMC”, ir Kinijos valstybės valdomai „SAIC” automobilių kūrimo bendrovei, šių metų liepos pabaigoje Kinijos rinkai buvo pasiūlytas itin pigus „Wuling Hongguang MINI” elektromobilis, kurį per pirmąsias 20 dienų įsigijo net 15 000 asmenų ir buvo sulaukta net 50 000 papildomų užsakymų.

Rugsėjį susidomėjimas šia transporto priemone nė kiek nesumažėjo - parduota daugiau nei 20 000 vienetų, o spalį skaičius netgi pakilo iki beveik 24 000. Palyginimui, antras pagal populiarumą elektromobilis Kinijoje „Tesla Model 3” demonstruoja geriausiu atveju perpus mažesnius pardavimus.

Tai kas gi vilioja „Wuling Hongguang MINI” pirkėjus? Atsakymo toli ieškoti nereikia - juokinga kaina. Bazinės komplektacijos variantas vietinėje rinkoje kainuoja vos 3400 eurų, o geriau sukomplektuotos versijos neperlipa net 5000 eurų kartelės.

Kaip ir galima tikėtis, už šią sumą būsimasis elektromobilio vairuotojas jokio stebuklo negauna. Prieš jo akis atsiduria nedidelė 2,9m ilgio, 1,49m pločio ir 1,62m aukščio dėžutė, sverianti mažiau nei 700 kilogramų. Tačiau nedideli matmenys vis tiek leidžia salone patogiai sutalpinti keturis asmenis, o nulenkus galines sėdynes turėti ir visai patenkinamo dydžio bagažinę.

Po gaubtu rasime 13KW (17,4AG) galios elektrinį motorą, galintį pasiekti maksimalų 100 km/h greitį. Skaičiai tikrai nėra įspūdingi, tačiau turėkime galvoje nedidelį elektromobiliuko svorį, greitą elektrinio motoro akceleraciją bei faktą, kad juo bus važinėjame praktiškai tik Kinijos didmiesčiuose. Standartinės komplektacijos variantas turi 9,2kWh talpos bateriją, kurios pakanka nuvažiuoti 120km vienu įkrovimu, o įsigijus prabangesnę versiją gaunama 13,8kWh celė, kurios pakaks 170km.

Bazinės komplektacijos sąraše puikuojasi ABS, padangų slėgio stebėjimo sistemos ir galiniai atstumo jutikliai. Spaudai pateiktose nuotraukose taip pat matoma oro kondicionavimo sistema, elektriniai langai ir stereo garso aparatūra, tačiau visa tai greičiausiai yra papildomos įrangos dalis.

Atmetus komišką išvaizdą ir katastrofišką prabangos stygių, „Wuling Hongguang MINI” yra idealus miesto automobilis. Jis neteršia aplinkos, yra pigus prižiūrėti, o svarbiausia net ir Kinijoje jį įsigyti gali labai didelė visuomenės dalis. Bent jau kol kas šiuo mažyliu bendrovė neplanuoja prekiauti Vakaruose, tačiau įkvėpta šios sėkmės tai išmėginti siekia kita Kinijos kompanija - „Kandi”. Ji jau paskelbė apie planus JAV rinkoje pardavinėti vos 13 000 JAV dolerių kainuojančius elektromobilius (plačiau apie tai skaitykite čia).

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas