Europoje jau netrukus išnyks vidaus degimo varikliai: pilnai prie elektros pereis dar vienas žinomas gamintojas

Lukas Snarskis

2021-11-22, 11:10 (atnaujinta 2023-12-03, 15:31)

0 komentarų
Europoje jau netrukus išnyks vidaus degimo varikliai: pilnai prie elektros pereis dar vienas žinomas gamintojas

Rugsėjo pradžioje „Hyundai“ paskelbė apie planus iki kito dešimtmečio vidurio visiškai atsisakyti vidaus degimo variklių. Kompanija taip pat teigė, kad tokio plano įgyvendinimas reikštų tai, kad iki 2040 metų visiškai išnyks jos gamybos vidaus degimo varikliais varomi automobiliai pagrindinėse pasaulio rinkose, o tai yra būtini žingsniai siekiant užsibrėžto nulinių anglies dvideginio emisijų tikslo.

Pastarosiomis dienomis seserinis „Hyundai“ automobilių prekinis ženklas - „Kia“ - visuomenei atskleidė dalį savo naujojo „EV9“ koncepcinio modelio detalių. Iki 2035 m. nebebus parduodami benzinu ar dyzelinu varomi „Kia“ modeliai, o kiti svarbūs pasaulio regionai po penkerių metų taip pat pereis prie elektrinių transporto priemonių.

Negana to, Pietų Korėjos automobilių gamintoja siekia iki 2045 metų pasiekti nulinės emisijos tikslą ne tik automobilių, bet ir jų gamybos, surinkimo vietų atžvilgiu. Tuo tarpu ne Pietų Korėjoje veikiančios „Kia“ užjūrio gamyklos iki 2030 metų naudos tik atsinaujinančią energiją, o iki 2040 - vietinės Pietų Korėjos gamyklos taip pat pereis prie žaliosios energijos naudojimo. Pertvarkymas jau prasidėjo: šiuo metu veikianti „Kia“ gamykla Slovakijoje gamybos darbams naudoja tik žaliąją energiją. Dar vienas svarbus žingsnis siekiant nulinės anglies dvideginio emisijos jau suplanuotas: iki 2030 metų visas „Kia“ automobilių parko transporto priemones sudarys tik elektromobiliai.

Kalbant apie „Kia EV9“ koncepcinį modelį, tai - didelis visureigis, įkūnijantis „Kia“ įsipareigojimą siekti nulinės anglies dvideginio emisijos, greičiausiai artimiausiais metais „Kia EV9“ taps serijiniu automobiliu. Jis debiutavo lapkričio 17 d. Los Andželo automobilių parodoje, kur dėmesio centre atsidūrė kartu su savo „pusbroliu“ – „Hyundai SEVEN“ koncepciniu modeliu.

„Kia“ ir „Hyundai“ toli gražu nėra vienintelės markės, kurios paskelbė apie laipsnišką vidaus degimo variklio atsisakymą. „Jaguar“ iki 2025 metų taps vien elektrinių automobilių prekės ženklu, o iki 2027 m. tą patį įgyvendinti planuoja ir „Alfa Romeo“. „Lotus“ ir „Opel/Vauxhall“ tokį patį rezultatą pasieks iki 2028 metų „Ford“ kompanijos Europos atšaka paseks išvardintų kompanijų pavyzdžių ir klientams pirkti tik elektromobilius siūlys nuo 2030 metų.

„Volvo“ taip pat pažadėjo iki 2030 m. nutraukti vidaus degimo varikliais varomų automobilių pardavimus. Dar po aštuonerių metų „Bentley“, „Rolls-Royce“, „Mini“ ir „Cadillac“ prekiniai ženklai irgi atsisveikins su vidaus degimo varikliais varomais automobiliais ir 100 proc. pereis prie elektra varomų transporto priemonių pasiūlos.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas