„Google” netikėtai automobilių partneriu pasirinko „Fiat”: mažuosius „Fiat 500” galėsime valdyti balsu

Lukas Snarskis

2021-04-01, 09:30 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
„Google” netikėtai automobilių partneriu pasirinko „Fiat”: mažuosius „Fiat 500” galėsime valdyti balsu

Išmaniosios technologijos automobiliuose jau nieko nebestebina - jau kurį laiką net ir pigesniuose modeliuose savo išmanųjį telefoną galima lengvai susieti su savo automobiliu bei jį valdyti dėka „Android Auto“ ar „Apple CarPlay“. Tačiau legendinė Italijos markė „Fiat“ nusprendė, kad to jai negana. Ji pradėjo bendradarbiauti su technologijų gigante „Google“, siekdama savos stilingoje „Fiat 500“ serijoje dar labiau integruoti „Google“ paslaugas. Skelbiama, jog „Fiat“ netgi išleis specialios „Google” versijos automobilius su integruotu virtualiu balso asistentu „Google Assistant“ .

„Google Assistant“ bus visiškai integruotas su automobilio sistemomis ir turės prieigą prie daugelio automobilio valdiklių. Integracija veiks per „Mopar“ sistemą., „Google Assistant“ integracija leis balsu valdyti automobilį ir sužinoti pagrindinius automobilio parametrus. Vairuotojas galės paklausti automobilio, kur yra artimiausia degalinė arba sužinoti, kiek dar liko degalų kuro bake. Vairuotojui užteks ištarti frazę „Hey Google, ask my Fiat“ ir bus galima balsu valdyti artimąsias šviesas, užrakinti/atrakinti dureles, sužinoti, kur priparkuotas automobilis ir begalę kitų funkcijų.

Automobilio savininkams bus palikta galimybė naudotis „Android Auto“ bei „Apple CarPlay“ funkcijomis, tad ir toliau sėkmingai galėsite klausytis muzikos per „Spotify“ ar patogiai naudotis „Google Maps“ navigacija.

Tokie „Fiat 500“ automobiliai bus atskiros „Google“ serijos ir papuošti „Google“ atributika. Kitaip tariant, BMW vairuotojams bus galima pasigirti, kad turite automobilį su „Google“ apdailos paketu. Mašinos viduje tiek išorėje rasime detalių primenančių kompaniją „Google“, tai „Google“ spalvų taškeliai ant sėdynių užvalkalų ir ant durelių rėmo. Taip pat rasime ženklelį „Hey Google“ ant automobilio kėbulo, tas pats ženkliukas bus prisiūtas prie sėdynės.

Šią ypatingą „Fiat 500“ seriją sudarys „Fiat 500“, „Fiat 500X“ ir „Fiat 500L“ modeliai. Jie prekyboje turėtų pasirodyti visai netrukus ir bus parduodami Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ir net kaimynėje Lenkijoje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas