„Huawei“ žengia į automobilių pramonę: už kelių dienų pristatys autonominį elektromobilį

Lukas Snarskis

2021-04-13, 11:10 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
„Huawei“ žengia į automobilių pramonę: už kelių dienų pristatys autonominį elektromobilį

Kai vienos durys užsidaro, kitos atsiveria. Taip, būtų galima apibūdinti dabartinę „Huawei“ situaciją telefonų rinkoje. Susidurdama su sunkumais telefonų rinkoje, „Huawei“ jėgas nusprendė išbandyti kurdama automobilius. Tiesa, reiktų paminėti, kad „Huawei“ nekurs automobilių su savo ženklu, o tik dalyvaus, kaip partneris siūlantis autonominio vairavimo sprendimus.

Kinų automobilių gamintojas „Arcfox“, bendradarbiauja su „Huawei“, konstruodamas naują prabangų elektromobilį. Jame bus įdiegta „Huawei HI“ operacinė sistema, apjungianti lazerinius aplinkos sensorius, veikiančius „LiDAR“ principu, bei bus naudojamas 5G ryšys, užtikrinantis autonominį automobilio valdymą. „Huawei HI“ – tai krūva sistemų apjungtų į vieną visumą, siekiant užtikrinti automobilio valdymą be vairuotojo įsikišimo. Ši sistema buvo pristatyta dar 2020 metų spalio mėnesį, o jos programinės įrangos pusė bus paremta naująją „Harmony OS“.

Naujasis elektromobilis vadinsis „Arcfox Alpha S HBT“ (HBT modelio pavadinime reiškia: „Huawei Bluepark Together“). Tai bus pirmasis elektromobilis, kuriame bus diegiama minėta „Huawei HI“ autonominio vairavimo sistema. Remiantis informacija, kuri sklando internete, tai bus trečio lygio autonominio vairavimo sistema, tad norint saugiau važiuoti automobiliu, vairuotojo dėmesys bus reikalingas, kad esant ekstremalioms situacijoms, vairuotojas galėtų perimti automobilio valdymą.

„Arcfox Alpha S HBT“ nebus vienintelis modelis, dienos šviesą išvysiantis Šanchajaus automobilių parodoje. Balandžio 17 dieną automobilių gamintojas „Arcfox“ ketina pristatyti iš viso net tris automobilius. Pranešime spaudai teigiama: „Tai bus naujos kartos išmanūs ir visiškai elektriniai sedanai, sukurti bendradarbiaujant „Arcfox“ ir „Huawei“.” Rezultatas turėtų būti panašus į „Tesla“ kuriamus automobilius.

„Huawei“ kol kas neplanuoja pati kurti automobilių. Kompanija siekia bendradarbiavimo su įvairiais automobilių gamintojais, kadangi pagrindinis „Huawei“ tikslas yra platinti ir tobulinti „Huawei HI“ sistemą. Bendradarbiaudama su automobilių gamintojais „Huawei“ siekia atsigriebti už praradimus telefonų ir telekomunikacijų rinkose.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas