„Ignitis renewables“ tieks žaliąją elektros energiją elektromobilių baterijų medžiagų gamyklai Lenkijoje

Lukas Snarskis

2023-11-07, 10:29 (atnaujinta 2023-12-03, 15:14)

0 komentarų

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ ir pirmaujanti medžiagų pernaudojimo technologijų įmonė „Umicore“ pasirašė ilgalaikę elektros prekybos sutartį (angl. power purchase agreement, PPA), pagal kurią žalioji elektros energija 10-čiai metų bus tiekiama „Umicore“ elektromobilių baterijų medžiagų gamyklai Nysoje, Lenkijoje.

„Ignitis renewables“ tieks žaliąją elektros energiją elektromobilių baterijų medžiagų gamyklai Lenkijoje

Elektros energiją gamyklai tieks „Ignitis renewables“ statomas ir valdomas Silezijos II vėjo elektrinių parkas.

Tai didžiausia „Ignitis renewables“ pasirašyta ilgalaikė elektros prekybos sutartis. Ji apima reikšmingą elektros energijos, kurią tikimasi pagaminti Silezijos II vėjo elektrinių parke, dalį. Šis sausumos vėjo elektrinių parkas šiuo metu statomas pietvakarinėje Lenkijoje, o jo bendra galia sieks 137 megavatus (MW).

„Bendradarbiaudami su „Umicore“ pasirašėme ilgalaikę elektros prekybos sutartį, siekiant Nysoje veikiančiai elektromobilių baterijų medžiagų gamyklai tiekti žaliąją elektros energiją, pagamintą mūsų vėjo parke, ir taip tikimės prisidėti prie šios įmonės tikslo pasiekti nulinį ŠESD emisijų balansą“, – teigia Thierry Aelens, „Ignitis renewables“ vadovas.

Jis pabrėžė, kad šios sutarties sudarymas yra itin reikšmingas „Ignitis renewables“. Bendrovė laikosi įsipareigojimo teikti žalius ir lanksčius sprendimus bei stiprinti savo pajėgumus partneriams, veikiantiems Baltijos šalyse ir Lenkijoje, tiekti tvarią ir švarią elektros energiją.

„Mūsų įmonė yra griežtai įsipareigojusi dekarbonizuoti baterijų medžiagų tiekimo grandinę bei iki 2035 m. visos grupės mastu pasiekti 1 ir 2 apimties nulinį ŠESD emisijų balansą. Elektra pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių, tokių kaip vėjo ir saulės energija, bei sudarytos ilgalaikės elektros prekybos sutartys, įskaitant ir sutartį sudarytą su „Ignitis renewables“, yra itin svarbios siekiant ambicingų grupės tikslų“, – sako Géraldine Nolens, „Umicore“ vykdomoji viceprezidentė, tvarumo vadovė ir vyresnioji patarėja.

Silezijos II vėjo elektrinių parko komercinės veiklos pradžia numatoma 2024 m. antroje pusėje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas