Iškeisti automobilį į elektrinį dviratį - apsimoka: moteriai pavyko sutaupyti net $50 000

Lukas Snarskis

2021-04-19, 09:50 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
Iškeisti automobilį į elektrinį dviratį - apsimoka: moteriai pavyko sutaupyti net $50 000

San Francisko mieste gyvenanti moteris suprato, kad elektriniai dviračiai nėra skirti vien rekreacijai, jie taip pat gali būti puikiomis ir ekonomiškomis alternatyvomis įprastoms susisiekimo priemonėms, pavyzdžiui asmeniniams automobiliams ar net viešajam transportui. Būtent tai atrado Maureen Persico persėdusi iš mašinos ant elektrinio dviračio, nors tai nebuvo jos pirminis planas.

Dar 2014-aisiais jos vairuotas automobilis buvo sumaitotas avarijoje, kuomet į ją rėžėsi draudimo neturėjęs vairuotojas. Deja, draudimo išmokos įsigyti kitam automobiliui nepakako, tad moteris nusprendė išbandyti elektrinį dviratį.

Dviračiu ji važiavo ir prieš tai, pasirinkusi jį kaip būdą įgauti formą po nėštumo bei norėdama sumažinti gamtai daromą įtaką dažniau palikdama automobilį garaže. Tačiau šeimai likus be automobilio, ji kartu su vyru nusprendė mesti iššūkį sau patiems ir pažiūrėti, kiek laiko sugebės ištempti be automobilio. Jau praėjo septyneri metai nuo tada, kai Maureen iš draudimo gautus pinigus panaudojo elektriniam dviračiui įsigyti, o šeima vis dar neįsigijo kitos mašinos. Dviratis taip įsiliejo į moters gyvenimo būdą, kad juo atliekamos visos kelionės, kurias įprastai būtų atlikusi automobiliu - pradedant apsipirkimus, baigiant sūnaus nuvežimą į mokyklą.

Pakeliui namo yra aukšta įkalnė, tad Maureen patiria nemažai naudos iš dviratyje esančio elektrinio motoro, padedančio minti pedalus. Lyginant su automobiliu neįtikėtinai mažas dviračio užimamas plotas nesustabdė galimybės patogiai judėti mieste ir net vežiotis krovinius. Apsiginklavusi pora krepšių ir bagažine moteris yra pasiruošusi stebinančiai praktiškoms kelionėms.

Maureen paskaičiavo, kad neturėdama automobilio per pastaruosius septynerius metus sutaupė per $50 000. Skaičiai beveik sutampa su Amerikos automobilių asociacijos tyrimu, pasak kurio automobilio turėjimas JAV kainuoja vidutiniškai $700 per mėnesį. Moteris neslėpė, kad kai kuriais atvejais, kuomet labai reikėdavo automobilio, jį tiesiog išsinuomodavo, kad galėtų pakeliauti su šeima ar atlikti darbus, kuriems nepakanka elektrinio dviračio.

Staiga šoktelėjęs elektrinių dviračių tipų bei variantų kiekis paskatina vis daugiau žmonių persėsti ant ekologiškų dviračių transporto priemonių - yra dviračiu, kuriais galima vežti kelis keleivius ar sunkius krovinius. COVID-19 pandemija paskatino visų dviračių pardavimus, tame tarpe ir elektrinių, kurių prekybos mastas per pastaruosius metus smarkiai šoktelėjo į neregėtas aukštumas.

Nauja JAV mokesčių paskata padeda daugiau panašaus likimo žmonių persėsti iš automobilių ant dviračių. Jei bus priimtas naujas e-dviračių aktas, naudotojai po įsigijimo galėtų susigrąžinti net 30% transporto priemonės kainos, tačiau ne daugiau, nei 1500 JAV dolerių. Už JAV ribų tokie įstatymai įsigalioję jau seniau - net Lietuvoje nemenko populiarumo sulaukė akcija, leidusi iškeisti seną automobilį į elektrinį dviratį ar paspirtuką. Apie tokio pobūdžio paskatą svarsto ir Prancūzijos valdžia - ji yra pasiruošusi išmokėti gyventojams net iki €2500 siekiančias išmokas iškeičiant taršius automobilius į elektrines transporto priemones.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas