Įstatymų pakeitimai Lietuvoje: su įprastu vairuotojo pažymėjimu galėsite vairuoti motociklus

Lukas Snarskis

2021-04-15, 18:48 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
Įstatymų pakeitimai Lietuvoje: su įprastu vairuotojo pažymėjimu galėsite vairuoti motociklus

Seimas po svarstymo pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-3778(2), kuriomis nuo 2022 m. kovo 1 d. siūloma praplėsti teises vairuoti negalingus motociklus (A1 kategorijos transporto priemones) B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams.

Pagal svarstomus pakeitimus numatoma ne jaunesniems kaip 25 metų asmenims, turintiems ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir baigusiems A1 kategorijos transporto priemonių praktinio vairavimo mokymą, suteikti teisę Lietuvoje vairuoti A1 kategorijos transporto priemones. Mokymų tvarką turėtų nustatyti Susisiekimo ministerija arba jos įgaliota institucija.

A1 kategorijai priklauso motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

Šiuo metu asmenys, turintys vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti nuo A1 iki T kategorijos transporto priemones, taip pat įgyja teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones, t. y. mopedus.

Šio įstatymo projektas parengtas pagal piliečio peticijoje pateiktus pasiūlymus.

Po svarstymo už naujas nuostatas balsavo 109 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 7 parlamentarai. Tam, kad šios pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas