Italai rodo pavyzdį, kuriuo pasekti reikėtų ir Lietuvoje? Degalinėse įsigalioja nauja taisyklė, kuri užkirs kainą spekuliacijoms kainomis

Lukas Snarskis

2023-08-05, 12:25 (atnaujinta 2023-12-03, 15:15)

0 komentarų

Kylančios degalų kainos – tikras galvos skausmas ne tik lietuviams, bet ir daugeliui kitų europiečių. Tačiau vykstant į pamėgtą ar tiesiog artimiausią degalinę, tikrai ne kiekvienas žino kiek kuras kainuoja kitose vietose ar kokia yra vidutinė kaina visoje šalyje.

Italai rodo pavyzdį, kuriuo pasekti reikėtų ir Lietuvoje? Degalinėse įsigalioja nauja taisyklė, kuri užkirs kainą spekuliacijoms kainomis

Italijoje priimtas sprendimas, kuris įpareigoja degalinėse rodyti ne tik joje parduodamų degalų kainas, tačiau ir vidutines benzino ir dyzelino kainas šalyje. Toks reikalavimas įsigaliojo praėjusį antradienį, o šalies valdžia ir atskleidė tokio sprendimo priežastis.

Skelbiama, jog Italijoje buvo užfiksuotas didelis degalų kainų kilimas. Dar metų pradžioje buvo nuspręsta nemažinti muito mokesčių, skirtų padėti įveikti pragyvenimo išlaidų krizę. Pažymima ir tai, jog tokiu būdu siekiama didinti skaidrumą, o taip pat ir užkirsti kainą spekuliaciniam kainų kilimui.

Verslo ir Italijoje pagamintų prekių ministerija (MIMIT) savo interneto svetainėje paskelbė nacionalinį greitkelių vidurkį ir kiekvieno regiono vidurkius, kuriuos turės nurodyti degalinės. Teigiama, kad vidutinė benzino kaina savitarnos degalinėse siekia 1,984, o dyzelino – 1,854 euro.

Tiesa, Italijos kainų stebėsenos kontrolierius Benedetto Mineo pareiškė, kad neseniai išaugusias kainas nulėmė ne spekuliacinis jų kėlimas, tačiau kiti veiksniai.

„Kalbant apie pastarųjų dviejų savaičių degalų kainas, tarptautinėje rinkoje pastebimas pagreitis ta pačia kryptimi“, - sakė B. Mineo. „Šiuo požiūriu spekuliacijų neužfiksavome“.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas