Kas ta paslaptinga kompanija? EV pardavimais jau lenkia „Tesla” ir nežada sustoti

Lukas Snarskis

2021-07-28, 17:30 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
Kas ta paslaptinga kompanija? EV pardavimais jau lenkia „Tesla” ir nežada sustoti

Šios savaitės pradžioje „Tesla” iškilmingai pristatė savo 2021 metų pirmosios pusės finansinius rezultatus, iš kurių paaiškėjo, jog bendrovei pavyko parduoti net 206 000 elektromobilių per antrąjį šių metų ketvirtį (maždaug 391 000 per šiuos metus), nepaisant automobilių pramonę sukausčiusio mikroschemų deficito. Tačiau viena kompanija Kinijoje ne tik neatsilieka nuo „Tesla”, bet netgi duoda jai į kaulus, vertinant parduotų elektromobilių skaičių.

SAIC-GM, kuri yra bendras Kinijos valstybinio automobilio gamintojo SAIC ir amerikiečių „General Motors” koncerno projektas, neseniai taip pat pristatė pirmojo šių metų pusmečio finansinius rezultatus, kurie tiesiog atima žadą. Kompanija per šį laikotarpį sugebėjo parduoti net 884 195 elektromobilius ir daugiau nei dvigubai aplenkti iki tol pasauline elektromobilių lydere laikytą „Tesla”.

Didžiąją dalį šio įspūdingo skaičiaus sudarė SAIC-GM priklausančios „Wuling” markės pardavimai, siekę net 693 351 vienetus. Tiesa, tuo pernelyg nereikėtų stebėtis, nes „Wuling” gamina bene pigiausią pasaulyje elektromobilį (tekainuoja 4000 JAV dolerių) „Hongguang MINIEV”, dėl kurio Kinija tiesiog išsikraustė iš proto (apie jį plačiau skaitykite žemiau). Likusią skaičiaus dalį sudarė prabangesnio „Bajoun” ženklo elektromobiliai.

SAIC-GM nepraleido progos pasigirti, jog jos gaminami automobiliai realizuojami ne tik vidinėje rinkoje - 74 225 elektromobiliai buvo eksportuoti į užsienio rinkas. Akcininkus nudžiugino ir šešis mėnesius iš eilės besitęsiantis augimas.

Be to, gali būti, jog SAIC-GM dar tik įsibėgėja. „Hongguang MINIEV” vis dar graibstomas kaip karštos bandelės. Skaičiuojama, jog per dieną bendrovė net 1000 šių elektrinių mažylių. Tuo metu „Bajoun” markės pozicijos nepaliaujamai stiprėja prabangesnių elektromobilių segmente.

Kita vertus, nors įspūdingi SAIC-GM skaičiai rodo pasiteisinusią biudžetinių elektromobilių strategiją, „Tesla”, net ir parduodama daugiau nei dvigubai mažiau elektromobilių, yra priekyje pagal pajamas, kurios šį pusmetį siekė net 12 milijardų JAV dolerių. Kitaip tariant, norėdama pasivyti „Tesla” pagal pajamas, SAIC-GM turėtų parduoti dar daugiau elektromobilių.

Daugiau apie „Hongguang MINIEV”

​Kaip galima nujausti, už šią sumą būsimasis elektromobilio vairuotojas jokio stebuklo negauna. Prieš jo akis atsiduria nedidelė 2,9m ilgio, 1,49m pločio ir 1,62m aukščio dėžutė, sverianti mažiau nei 700 kilogramų. Tačiau nedideli matmenys vis tiek leidžia salone patogiai sutalpinti keturis asmenis, o nulenkus galines sėdynes turėti ir visai patenkinamo dydžio bagažinę.

Po gaubtu rasime 13KW (17,4AG) galios elektrinį motorą, galintį pasiekti maksimalų 100 km/h greitį. Skaičiai tikrai nėra įspūdingi, tačiau turėkime galvoje nedidelį elektromobiliuko svorį, greitą elektrinio motoro akceleraciją bei faktą, kad juo bus važinėjame praktiškai tik Kinijos didmiesčiuose. Standartinės komplektacijos variantas turi 9,2kWh talpos bateriją, kurios pakanka nuvažiuoti 120km vienu įkrovimu, o įsigijus prabangesnę versiją gaunama 13,8kWh celė, kurios pakaks visiems 170km.

Bazinės komplektacijos sąraše puikuojasi ABS, padangų slėgio stebėjimo sistemos ir galiniai atstumo jutikliai. Spaudai pateiktose nuotraukose taip pat matomi elektriniai langai ir stereo garso aparatūra, tačiau visa tai yra papildomos įrangos dalis - visa tai turintis modelis su oro kondicionavimo sistema kainuoja maždaug 4000 eurų.

​Atmetus komišką išvaizdą ir katastrofišką prabangos stygių, „Wuling Hongguang MINI” yra idealus miesto automobilis. Jis neteršia aplinkos, yra pigus prižiūrėti, o svarbiausia net ir Kinijoje jį įsigyti gali labai didelė visuomenės dalis. Maža to, bendrovė jau pamažu kalba apie planus šį pigų elektromobilį pradėti pardavinėti aplinkinėse šalyse ir galbūt netgi plėstis į dar tolimesnius regionus. Toks žingsnis būtų didelis „Tesla” košmaras, kadangi tai jai galėtų kainuoti didžiausio pasaulyje elektromobilių gamintojo titulą ir nuvilioti dalį puikia kaina susigundžiusių pirkėjų.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas