„Kia“ keičia požiūrį į visureigius: pademonstruotas įkvepiančio dizaino „Sportage“ modelis

Lukas Snarskis

2021-06-11, 09:15 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
„Kia“ keičia požiūrį į visureigius: pademonstruotas įkvepiančio dizaino „Sportage“ modelis

„Kia“ išplatino pirmąsias oficialias stulbinamai atrodančio naujos kartos „Sportage“ modelio nuotraukas. Išskirtinis naujojo SUV išorės ir vidaus dizainas kruopščiai kurtas, siekiant įkvėpti klientus drąsiems sprendimams. Rugsėjį „Kia Europe“ pristatys specialiai Senojo žemyno rinkai skirtą „Sportage“ versiją. Tai bus pirmoji tokia modifikacija per visą 28 metų modelio istoriją.

Automobilio išorė – tikras iššūkis nusistovėjusioms dizaino taisyklėms. „Sportage“ kartų pokytis įvyko automobiliui įgijus naują tapatybę ir kartu atidavus duoklę praeičiai. Skirtingomis kryptimis pratęstos rafinuoto kėbulo linijos sustiprina dramatiško stiliaus įspūdį, o aptakūs, tačiau tvirtai atrodantys paviršiai dera prie įmantraus grafinio dizaino. Visa tai sukuria dinamišką ir užtikrintą SVU modelio laikyseną. Naujausios technologijos sklandžiai įsiliejo į automobilio saloną ir tapo apgalvoto šiuolaikiško stiliaus dalimi.

„Nuo nulio „Sportage“ dizainą kūrę talentingi mūsų dizaineriai turėjo neeilinę galimybę atrasti kažką nauja. Įkvėpimo jie sėmėsi iš neseniai įvykusio prekių ženklo ir naujos kartos elektromobilio EV6 pristatymo. Novatoriškas automobilis dabar įkvėps mūsų klientus. Pristatydami naująjį „Sportage“, nenorėjome tiesiog žengti vieno žingsnio į priekį – siekėme pakilti į aukštesnį lygį SUV klasėje, – kalbėjo „Kia Motors“ vyresnysis viceprezidentas ir bendrovės pasaulinio dizaino centro vadovas Karimas Habibas. – Kai patys savo akimis išvysite naująjį „Sportage“ modelį, jo elegantišką, tačiau tvirtą laikyseną, o įsėdę į vidų pamatysite kruopščiai sukurtas aukščiausios kokybės interjero detales, patys suprasite, kad mums pavyko pasiekti viską, ko norėjome. Šis modelis nustatys naujus standartus. Naujasis „Sportage“ yra nuoroda į mūsų prekių ženklo ir juo pažymėtų produktų ateitį.“

Anksčiau šiais metais pristatyta naujoji „Kia“ dizaino filosofija – „Suderintos priešingybės“ (angl. Opposites United) – sulaukė itin palankių industrijos ekspertų įvertinimų. Ji buvo pritaikyta ir kuriant naujos kartos „Sportage“. Jos įtaka juntama ne tik žvelgiant į išvaizdą, bet ir vertinant automobilio charakterį. „Suderintų priešingybių“ principai turės įtakos kuriant visų naujų „Kia“ modelių dizainą, o tai suteiks automobiliams bendrą tapatybę. Drąsi ir provokuojanti koncepcija sustiprins ryšį tarp dizaino bei naujos „Kia“ prekių ženklo „Įkvepiančio judėjimo“ filosofijos.

„Suderintų priešingybių“ metodikoje išskiriami penki esminiai dizaino principai: „Priežastis džiaugtis“, „Technologijos gyvenimui“, „Galia judėti į priekį“, „Įtampa siekiant rimties“ ir „Išraiškinga gamta“. Paskutinis iš jų – „Išraiškinga gama“ – turėjo ypatingą poveikį kuriant naujojo „Sportage“ dizainą. Šis principas įkūnijo natūralios aplinkos kūrybą ir leido sukurti drąsos bei emocijų nestokojančią tapatybę, kurios formos ir modernios, ir organiškos.

Naujojo „Sportage“ išvaizdą bendromis jėgomis kūrė „Kia“ pasaulinio dizaino centro specialistai: jie vienu metu darbavosi Pietų Korėjoje, Vokietijoje, JAV ir Kinijoje.

Naujo SUV dizaino etalonas

Provokuojančiai atrodantis naujojo „Sportage“ priekis palieka stiprų įspūdį. Dizaino pokyčius ryškiai iliustruoja visą plotį užimančios, kruopščiai detalizuotos juodos radiatoriaus grotelės. Įmantrų tinklą primenantis grafinis dizainas vyrauja naujojo „Sportage“ priekinėje dalyje. Dėl tokio stiliaus automobilis atrodo impozantiškai. Praplėstos radiatoriaus grotelės sujungia naujiems „Kia“ modeliams būdingą tigro nosies formą – žvelgiant į automobilį dėmesys sutelkiamas į šią vietą ir išraiškingas futuristinio stiliaus dienos šviesas. Bumerango formos šviesos vizualiai įrėmina įspūdingus priekinius žibintus. Priekinės dalies dizaino įmantrumą subtiliai kompensuoja paviršių paprastumas.

Naujojo „Sportage“ profilis išsiskiria sportiškumu, kuris būdingas ir ankstesniems modeliams. Aptakius kėbulo paviršius kerta ryškios ištęstos linijos, tačiau kontrastingos formos puikiai dera tarpusavyje. Pirmą kartą „Sportage“ modelio istorijoje stogui bus galima pasirinkti kitokią spalvą. Nauji kontrastai pabrėš sportišką profilį ir išryškins dinamišką galinių durų statramstį. Chromuota šoninė naujojo „Sportage“ linija harmoningai pereina į bagažinės statramsčio apdailą. Stogo linija baigiasi automobilio sportiškumą pabrėžiančiu galiniu oro aptaku.

Plati galinė naujojo „Sportage“ dalis atrodo solidžiai ir primena apie tvirtą SUV charakterį bei stabilumą kelyje. Galingai atrodančio fastbeko stiliaus forma pereina į galinius žibintus. Tiksliai integruoti į kėbulą žibintai atrodo lyg neatskiriama jo dalis. Vientisa jų juosta tapo ir charakteringa bagažinės durų juosta. Aštrių formų galinius žibintus sujungianti siaura juosta taip pat vizualiai praplatina naujojo „Sportage“ kėbulą.

Originalią kėbulo išvaizdą užbaigia įmantrus galinio buferio dizainas. Apatinė dalis sukurta laikantis tos pačios techniško stiliaus filosofijos, pagal kurią suprojektuotos ir priekinio buferio radiatoriaus grotelės. Tai leido sujungti visus naujojo „Sportage“ dizaino elementus į vieną visumą. Automobilis atrodo lengvas ir neperkrautas nereikalingomis detalėmis.

Technologiškai pažangus interjeras

Naujojo „Sportage“ interjeras sukurtas nevengiant drąsių sprendimų ir derinant intuityviai valdomas pažangias technologijas. Įranga išdėstyta taip, kad vairuotojui būtų patogu ją naudoti.

Efektingai atrodančiame naujojo „Sportage“ salone labiausiai pastebimas iškilus gaubtas ekranas, siauros lietimui jautrios juostos ir rafinuoto stiliaus oro tiekimo angos. Įspūdingas gaubtas ekranas tęsiasi iki pat keleivio vietos. Dėl šio šiuolaikiško sprendimo „Sportage“ interjero erdvė atrodo platesnė ir gilesnė. Prietaisų skydeliui grakštumo suteikia elegantiškos oro tiekimo angos.

Technologiškai pažangus jutiklinis paviršius su integruotu moderniu valdikliu yra centrinė nervų sistema, patenkinanti visus vairuotojo ir keleivio įrangos valdymo, jungiamumo ir komforto poreikius. Naudotis abiem šiomis sistemomis itin paprasta, o valdymas liečiant minkštai spaudžiamą paviršių – intuityvus.

Ergonomiška centrinė konsolė įrengta taip, kad ja patogu būtų naudotis ne tik vairuotojui, bet ir priekyje sėdinčiam keleiviui. Patogumą ir komfortą užtikrinanti konsolė papuošta aukščiausios kokybės blizgančia tamsia apdaila. Naudojantis centrinės konsolės skydeliu galima keisti pagrindines sistemos parinktis. Šalia elektroninio transmisijos valdymo ant pakeltos platformos taip pat įrengti minkštai spaudžiami mygtukai. Centre įtaisyti puodelių laikikliai ir nedidelė dėtuvė leidžia puikiai panaudoti erdvę.

Aukščiausios kokybės medžiagos, kurias visuomet malonu liesti, ryškios, nuotaiką keičiančios spalvos ir papildoma apdaila – tai, dėl ko naujojo „Sportage“ interjeras keleiviams taps komforto zona. Siekiantiems išskirtinumo siūlomos įvairios apdailos detalės, įskaitant chromo elementus ir įspaustus raštus. Elegantiško dizaino vairuotojo ir priekinio keleivio sėdynėse įdiegtos naujausios technologijos suteikia išskirtinį komfortą.

Gale sėdinčių keleivių patogumui priekinių sėdynių atlošuose integruotos naujoviški pakabai. Grakštūs galvų atlošai atlaisvina erdvę, o tai leidžia keleiviams lengvai pasikabinti drabužius arba rankinius krepšius.

Sumaniai suplanuotame naujojo „Sportage“ interjere dera praktiškumas, funkcionalumas ir universalumas.

Pirmą kartą per visą „Sportage“ modelio istoriją pasirodys ir papildomu praktiškumu išsiskirianti speciali versija. „Sportage X-Line“ modeliuose bus įmontuoti unikalūs buferiai, slenksčiai ir stogo bagažinės. Klientai taip pat galės pasirinkti atpažįstamos žalios arba juodos spalvos sėdynių apmušalus, ryškiai siuvinėtas, medienos arba metalo apdailos detales. Unikalūs pasirinkimai leis sukurti dar griežtesnio stiliaus automobilį.

Naujasis „Sportage“ įvairiose pasaulio rinkose debiutuos dar šiais metais. Daugiau informacijos apie modelį pasirodys artėjant regionuose numatytiems pristatymams.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas