Lietuvą pasiekė naujas „Kia” milžinas: jau spėjo aplenkti „BMW X6” ir netgi „Aston Martin”

BMW

Lukas Snarskis

2021-04-23, 15:10 (atnaujinta 2023-12-03, 17:44)

0 komentarų
Lietuvą pasiekė naujas „Kia” milžinas: jau spėjo aplenkti „BMW X6” ir netgi „Aston Martin”

Didžiųjų miesto visureigių rinkoje autoritetų nepaisantis naujos kartos „Kia Sorento“ vis tvirčiau įsitaiso pozicijose, kurias ilgą laiką buvo užėmę Vokietijos gamintojų trejeto modeliai. Laikai keičiasi, o drauge su vartotojus viliojančiu geru kainos ir kokybės santykiu bei gausia įranga „Sorento“ taip pat išsiskiria naujos kartos hibridine jėgaine.

Dideli automobiliai su dyzeliniais varikliais netgi Europoje ima prarasti populiarumą ir nesunku suprasti turint omenyje griežtėjančius aplinkosaugos reikalavimus bei su jais susijusius mokesčius. Tiesiog sumontuoti benzininį variklį į 7 sėdimų vietų SUV taip pat nėra efektyvus sprendimas, todėl „Kia“ elektros pavarų tobulintą patirtį panaudojo į naująjį „Sorento“ sumontuodama hibridinę jėgainę.

Užtenka ir nedidelės baterijos

Modernią visureigio hibridinę pavarą sudaro 1,6 litro darbinio tūrio benzininis variklis su turbina, nedidelė baterija ir elektros motoras. Tokia konstrukcija leido išlaikyti santykinai nedidelę, palyginti su 4810 mm ilgio kėbulu, masę, kuri pagal įrangą siekia 1982–2099 kg. Vidutinės įkrautos baterijos degalų sąnaudos (pagal WLTP) neviršija 1,6 l/100 km, o CO2 emisijos – 38 g/km.

Įkraunamo hibridinio „Kia Sorento“ baterijos talpa yra 13,8 kWh, ji sveria tik 140 kg, o tai itin svarbu automobilio konstrukcijai. Be to, tokios talpos užtenka elektros režimu mieste nuvažiuoti iki 70 km atstumą. Daugeliui vairuotojų kasdien to visiškai pakanka.

Nepaisant pasirinktos komplektacijos, į visus naujuosius „Sorento“ modelius montuojamos automatinės transmisijos ir keturių varančiųjų ratų sistemos. Standartinėje įrangoje taip pat yra automatiškai perjungiami „Bi-LED“ žibintai, išmanusis prietaisų skydelis su 12,3 colio ekranu, „Smart Key“ užvedimo sistema su papildomomis funkcijomis, šildomos priekinės ir galinės sėdynės, gausus vairavimo pagalbų komplektas.

Apdovanojimai – ne tik už grožį

Grožis yra subjektyvi sąvoka, tačiau „Kia Sorento“ net ir šioje srityje sulaukė puikių atsiliepimų. Miesto visureigis pelnė aukščiausius įvertinimus prestižinių apdovanojimų „Red Dot Award“ ir „iF Award“ produkto dizaino kategorijoje. Stilius drauge su važiavimo komfortu ir naujausiomis technologijomis sužavėjo ir „Parents“ leidinio ekspertus, kurie „Sorento“ išrinko geriausiu 2021 metų šeimos automobiliu.

Dauguma šio leidinio skaitytojų – veiklios šiuolaikinės moterys, kurios nė dienos nepraleidžia be automobilio. „Parents“ ekspertų įvertinimas patvirtina, kad dailiosios lyties atstovių jau seniai negąsdina „Sorento“ visureigio gabaritai. Automobilio valdymą lengvina pažangios šiuolaikinės sistemos – 360 laipsnių apžvalga ar nematomos zonos stebėjimas su perspėjimu pajudant iš stovėjimo vietos ir prietaisų skydelyje pateikiamu vaizdu. Išlipus vairuotojui ir keleiviams „Sorento“ netgi gali savarankiškai įvažiuoti į stovėjimo vietą.

Be to, tai tik keli „Kia Sorento“ pelnyti apdovanojimai, tarp kurių yra geriausio didelio SUV titulas rinkimuose „What Car?“ ir „Auto Bild“. Ekspertus maloniai nustebino mažomis degalų sąnaudomis ir nedidele CO2 emisija išsiskirianti hibridinė pavara, važiavimo komfortas ir tikslus automobilio valdymas. Vokietijoje „Sorento“ aplenkė toje pačioje kategorijoje į finalą patekusius „Aston Martin DBX“ ir BMW X6 modelius.

Kiekviena karta tobulėja

„Kia Sorento“ drąsiai keičia nusistovėjusią prabangių visureigių segmento tvarką. 2002 metais debiutavęs pirmos kartos SUV greitai tapo vienu iš populiariausių „Kia“ modelių. Nuo to laiko kiekvienos kartos automobilis tapdavo dar galingesnis, išvaizdesnis ir technologiškai pažangesnis. 2021 metų „Sorento“ išsiskiria kaip vienas ekonomiškiausių 7 sėdimų vietų visureigių.

Ekspertai pažymi, kad dėl dizainerių sprendimo pereiti nuo konservatyviai praktiško dizaino prie agresyvesnio dinamiško stiliaus automobilis tapo gerokai patrauklesnis. Išorė puikiai dera prie aukštos kokybės interjero apdailos, pažangių multimedijos sistemų ir rafinuoto stiliaus interjero. Apgalvoti ergonominiai sprendimai ir komforto įranga užtikrina ilgai išliekančius teigiamus įspūdžius.

Itin efektyvios hibridinės jėgainės „Kia Sorento“ jau galima išbandyti ir visose oficialiose gamintojo atstovybėse Lietuvoje. Įkraunamą bateriją turinčio visureigio kaina prasideda nuo 59 990 eurų.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas