Lietuvos oro uostus užkariauja turkai: kalta elektroninė prekyba

Lukas Snarskis

2021-05-25, 13:05 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
Lietuvos oro uostus užkariauja turkai: kalta elektroninė prekyba

Nuo gegužės mėnesio Vilniaus oro uoste dar labiau auga krovinių gabenimo segmentas – oro bendrovė „Turkish Cargo“ pristatė papildomą krovinių gabenimo maršrutą Stambulas – Kijevas – Vilnius, šis skrydis nuo gegužės pradžios vykdomas kiekvieną antradienį. Teigiama, kad krovininių skrydžių plėtrą labiausiai skatina toliau augantis elektroninės komercijos potencialas, augantys prekių srautai iš Azijos regiono į Lietuvą ir aplinkines rinkas.

Iš viso oro bendrovė „Turkish Cargo“ vykdys tris savaitinius skrydžius per Vilniaus oro uostą - toliau bus vykdomi kiti du savaitiniai reguliarūs krovininiai skrydžiai maršrutu Stambulas – Vilnius – Praha.

„Matome, kad krovinių segmentas yra aktyvaus augimo stadijoje, rinkoje yra nemaža paklausa gauti prekes iš tolimesnių valstybių greitai, todėl oro bendrovei „Turkish Cargo“ pasiūlėme plėsti savo veiklą, stipriai konkuravome su aplinkiniais oro uostais, o ypač Rygos oro uostu, ir rezultatas mums labai naudingas – dar vienas krovininis skrydis bei papildoma vertė visai rinkai. Pagal skatinimo programą šiai oro bendrovei bus pritaikyta krovininių skrydžių dažnių didinimo skatinimo priemonė – nuolaida tūpimo rinkliavai minėtam papildomam reguliariam skrydžiui“, - teigia Aurimas Stikliūnas, Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas.

Anot Lietuvos oro uostų atstovo, „Turkish Cargo“ užima apie trečdalį pergabenamų krovinių rinkos dalies mūsų šalies oro uostuose, todėl papildomas lėktuvas apimtis išaugins tikrai stipriai. Teigiama, kad papildomi krovininių skrydžių dažniai yra ne tik galimybė greičiau gauti užsakytus krovinius ar kitas prekes, tačiau ir dar patogesnė galimybė užmegzti verslo santykius su tolimesnėmis valstybėmis, didinti eksporto apimtis.

„Turkish Cargo“ yra visame pasaulyje žinomos oro bendrovės „Turkish Airlines“ antrinė krovinių pervežimo kompanija.

Šiuo metu į ir iš Lietuvos oro uostų krovinius reguliariai skraidina dar trys oro bendrovės: „European Air Transport” (DHL), „ASL Airlines Belgium“ ir „Sprint Air“. Per 2021 metų pirmuosius tris mėnesius bendrai skraidintas krovininių kiekis trijuose oro uostuose buvo 4,87 tūkst. tonų, daugiausiai krovinių perskraidinta Vilniaus oro uoste – 3,7 tūkst. tonų.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2020 metais Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mln. keleivių ir 30 tūkst. skrydžių.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas