Mato, kai vairuodami kalbate telefonu: „Tesla“ automobiliuose vairuotoją nuolat stebi dirbtinis intelektas

Lukas Snarskis

2021-04-12, 10:35 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
Mato, kai vairuodami kalbate telefonu: „Tesla“ automobiliuose vairuotoją nuolat stebi dirbtinis intelektas

Interneto platybėse pasklido naujas vaizdo įrašas, kuriame elektromobilio savininkas savarankiškai testuoja kaip gerai „Tesla“ integruota interjero kamera pastebi vairuotojo dėmesingumą. Salono kameros „Tesla“ modeliuose montuojamos metų metus, tačiau gamintoja kol kas vangiai jas naudoja. Dažniausiai interjero kameros naudojamos siekiant pagerinti vairuotojo pagalbinių sistemų veikimą, tačiau Elon Musk yra teigęs, jog „Tesla“ automobiliuose esančiomis kameromis vairuotojų veiksmai nėra stebimi.

Pasak verslininko, kameros yra integruotos galvojant apie ateitį ir planuojamą robotizuotų taksi automobilių tinklą - tam, kad klientai neimtų gadinti autonomškai važiuojančių mašinų interjerų. Pernai viduje įmontuotos kameros buvo pirmąkart oficialiai panaudotos - „Tesla“ atnaujino automobilių programinę įrangą ir prašė vairuotojų sutikimo filmuoti ir fotografuoti kaip šie vairuoja „ateities saugos savybių tobulinimui“.

Pastaruoju metu „Tesla“ salono kameros sulaukia vis daugiau diskusijų, mat keletas automobilių savininkų buvo pašalinti iš FSD (full-self-driving) programos bandymų už tai, kad vairuodami nebuvo pakankamai dėmesingi. Vairuotojams ėmė kilti klausimas, ar „Tesla“ stebėdama, jog vairuotojas nekreipia dėmesio į kelią, neturėtų pirmiausia įspėti už vairo sėdinčio asmens?

Tačiau atsirado ir manančių, kad „Tesla“ nenaudoja dirbtiniu intelektu paremtos stebėjimo sistemos ir vietoje to įmonė peržvelgia salono kamerų vaizdus rankiniu būdu. Tai išsiaiškinti pasiryžo hakeris pravarde „green“ - jis „Twitter“ platformoje paviešino vaizdo įrašą, kuriame matomas stebėjimo sistemos veikimas realiu laiku:

Sistema aktyviai stebi, kur žiūri vairuotojas ir ar yra blaškomasi, pavyzdžiui ar naudojamas mobilusis telefonas. Pilnas vaizdo įrašas su programišiaus mėginimu apgauti sistemą taip pat buvo įkeltas į „YouTube“:

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas