„Mazda“ atnaujino populiarųjį CX-5: dar daugiau elegancijos ir saugumo

Lukas Snarskis

2021-09-16, 14:00 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
„Mazda“ atnaujino populiarųjį CX-5: dar daugiau elegancijos ir saugumo

Kokybe garsėjantis „Mazda“ gamintojas atnaujino vieną populiariausių savo gamos modelių – miesto visureigį CX-5. Šio modelio pardavimai sudaro daugiau nei penktadalį visų „Mazda“ pardavimų Europoje per metus, o 2022 m. pradžioje pasirodysiantis iš esmės atnaujintas miesto SUV bus dar stilingesnis, erdvesnis ir dinamiškesnis.

Gaminant naująįj CX-5 miesto visureigį, remtasi „Mazda“ sukurta naujosios kartos „Skyactiv-Vehicle Architecture“ kėbulo architektūra. Tai leido pagerinti automobilio kėbulo konstrukcijos savybes, pakabą ir kitaip išplanuoti sėdynių išdėstymą. Tokie pokyčiai užtikrina komfortišką važiavimą ir tai, kad sėdintys automobilio salone mažiau pavargs. Be to, atnaujinus „Mazda“ SUV, stipriai sumažinti salone girdimą triukšmą, ypač važiuojant nelygia kelio danga, pavyzdžiui, žvyrkeliu.

2022 m. rinkoje pasirodysiančio visureigio CX-5 priekyje – atnaujinto stiliaus išraiškingesnės grotelės su firminiu ženkleliu. Taip pat atnaujinti priekiniai ir galiniai žibintai, o būsimi CX-5 vairuotojai galės pasirinkti ir naują kėbulo spalvą – „Zircon Sand“.

Siūlo rinktis iš trijų variantų

„Mazda“ atnaujino ir tris galimus miesto visureigio įrangos variantus, kad šie geriau atskleistų automobilio ypatybes ir charakterį.

Pasirinkus „Mazda CX-5“ komplektaciją „Newground“, automobilis išsiskirs sidabrinės spalvos priekinio ir galinio buferių bei durelių apdailos elementais, juodos spalvos šoninio vaizdo veidrodėlių gaubtais, ryškiai žalios spalvos priekinių grotelių akcentais ir 19 colių skersmens lengvojo lydinio ratlankiais. Salono apdailai panaudoti zomšos apmušalai su ryškiai žalios spalvos siūlėmis, taip pat tokios pat spalvos oro kondicionavimo angų grotelės.

Išsirinkus „Blackout Plus“ įrangos lygmenį, „Mazda CX-5“ turės žvilgios juodos spalvos priekines groteles, apatinės buferių dalies apdailos elementus, ratų arkas, durelių apdailos elementus ir šoninio vaizdo veidrodėlius, pabrėžiančius išraiškingą, sportišką automobilio stilių. Šio įrangos lygmens modeliuose bus sumontuoti blizgūs juodos spalvos 19 colių skersmens lengvojo lydinio ratlankiai, o priekines groteles puoš raudoni akcentai. Salone – raudonos spalvos siūlėmis padailintos juodos odinės sėdynės, vairas, pavarų svirties antgalis ir durelių skydai.

„Signature“ komplektacijos automobiliai pasižymi solidžiu, vienspalviu išorės stiliumi, pabrėžiančiu dinamiškas „Kodo“ dizaino įkvėptas kėbulo formas. Blizgūs sidabrinės spalvos 19 colių skersmens lengvojo lydinio ratlankiai suteikia automobilio išvaizdai solidumo. Salono apdailai pasirinkta minkšta „Nappa“ oda ir prabangūs natūralios medienos elementai.

Daugiau saugumo

Eupopos rinkoje 2022-ųjų pradžioje pasirodysiančiame atnaujintame „Mazda CX-5“ modelyje įdiegta „Mazda Intelligent Drive“ („Mi-Drive“) sistema, leidžianti pagal poreikį ir eismo sąlygas pasirinkti skirtingus važiavimo režimus. Tą padaryti galima itin paprastai – vos vienu mygtuko paspaudimu.

Atnaujintas modelis siūlomas ir su visų varančiųjų ratų sistema „i-Activ“. Ši leidžia nustatyti bekelės („Off-Road“) režimą ir jaustis saugiau važiuojant nelygiu, slidžiu paviršiumi.

Patogi naujovė išmaniųjų telefonų naudotojams, mat atnaujintame CX-5 įrengtas belaidis telefonų įkroviklis „Qi“.

Siekiant užtikrinti patogesnį daiktų sudėjimą į bagažinę, „Mazda“ nusprendė palikti iš dviejų dalių sudarytą dvipusį bagažinės kilimėlį, taip pat – nekeisti bagažinės durelių padėties. „Newground“ komplektacijos modeliuose taip pat numatytas bagažinės kilimėlis su vandeniui atsparia danga, skirta šlapiems ar nešvariems daiktams vežti.

Į atnaujintą modelio CX-5 saugos sistemų paketą „i-Activsense“ įeina pagalbinė sistema „Cruise & Traffic Support“ (CTS). Važiuojant spūstyje, ši sistema padeda reguliuoti automobilio greitį ir važiavimo kryptį – taip užtikrinamas mažesnis vairuotojo nuovargis.

Be to, visureigyje įtaisyti atnaujinti adaptyvieji LED priekiniai žibintai (ALH), geriau paskirstantys šviesą.

Sėkmingi atnaujinimai ir patobulinimai lėmė, kad CX-5 tapo pagrindiniu gamintojo modeliu, kurio pardavimai sudaro 21 proc. įmonės metinės pardavimo apyvartos Europoje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas