Mažiausias BMW pasaulyje - sugrįžo: nekainuos nė 15 tūkstančių turės integruotą elektrinį paspirtuką

BMW

Lukas Snarskis

2021-02-14, 10:40 (atnaujinta 2023-12-03, 17:44)

0 komentarų
Mažiausias BMW pasaulyje - sugrįžo: nekainuos nė 15 tūkstančių turės integruotą elektrinį paspirtuką

Šveicarijos kompanija „Micro Mobility Systems“, kuri specializuojasi lengvųjų asmeninių transporto priemonių gamyboje, pristatė išankstinę atnaujintą savo naujojo elektromobilio versiją, kuri yra ne kas kitas, o moderni „BMW Isetta“ mikroautomobilio kopija.

Automobilis pavadintas „Microlino 2.0“ vardu, kas tikrai atspindi jo kompaktinius matmenis ir gebėjimus ne tik lengvai manevruoti esant intensyviam eismui, bet ir patogiai prisiparkuoti net labiausiai apkrautoje aikštelėje. Tuo pačiu metu 450 kilogramų sverianti transporto priemonė viduje sutalpins du suaugusiuosius ir 300 litrų bagažinėje dar tilps geras maišas bulvių. Taip, būtent maišas bulvių, nes prikeldami iš užmaršties šį mažylį kūrėjai tikisi pasiekti jauno, kūrybingo, tvarias idėjas propaguojančio miestelėno širdį. O jaunas miestelėnas juk žino, kad geriausias ir sveikiausias produktas auga tik pas močiutę kaime, o iki jo su šiuo elektromobiliu nuriedėsite be vargo ir grįšite neprisidarę gėdos dėl mažos bagažinės talpos.

Maksimalus „Mikrolino“ greitis yra 90 km/h, todėl jis tinkamas naudoti ne tik mieste, bet ir važiuojant greitkeliais. Jame sumontuotas 20 AG variklis, kuris iki 50 km/h įsibėgėja per 5 sekundes. Elektromobilis bus gaminamas dviem versijomis: su 8 kWh ir 14,4 kWh akumuliatoriumi. Kruizinis nuotolis bus atitinkamai 120 km ir 215 km. Kiekviename modelyje bus įrengtos vidaus šildymo ir oro kondicionavimo sistemos. Gamintojas taip pat žada, kad automobilis gaus panoraminį stoglangį ir „integruotą elektrinį paspirtuką paskutinei myliai“. Jūs galite įsivaizduoti? Paspirtuką! Taip, tai nėra taip pat elegantiška, kaip paslėptas lietsargis „Rolls-Royce” durelėse, bet tai labai praktiška ir pravartu mieste, arba nuvažiavus į kokį nors pajūrio kurortą.

Pasak kūrėjų, vienas pagrindinių „Microlino“ privalumų yra tai, kad nereikia naudoti specialių greito įkrovimo stotelių. Iš įprasto buitinio lizdo elektromobilio akumuliatorių bus galima visiškai įkrauti per 4 valandas. Naudojant galingesnius įrenginius, šis procesas užtruks 1-2 valandas.

Naujo elektromobilio kaina nedidelė, kaip ir jis pats: pagrindinę jo modifikaciją galima įsigyti tik už 12 tūkstančių eurų. Palyginimui: maždaug toje pačioje kategorijoje esančio elektrinio „Smart“ kaina prasideda nuo 22 tūkstančių eurų, o jau anksčiau aptarto, šiais metais Vilniuje pristatyto „Nikrob Freze“ kaina kiek mažesnė nei 10 tūkstančių eurų. Su „Nikrob Freze“ galite plačiau susipažinti paspaudę čia.

Miniatiūrinis elektromobilis jau gavo daugiau nei 6600 išankstinių užsakymų. Šiais metais Ciuriche bus atidaryta pirmoji parduotuvė, skirta parduoti „Microlino“, tačiau bendrovės verslo modelis apima ne tik gatavo produkto pardavimą - trečiųjų šalių gamintojai galės įsigyti „Micro Mobility Systems“ licenciją ir automobilį surinkti patys. Italijos kompanija „Tazzari“ tiesiogiai surinkinės šiuos šveicariškus elektromobilius. O aptarnauti ir remontuoti bus siūloma „Bosch“ serviso centruose, su kuriais įmonė yra sudariusi bendradarbiavimo sutartį.

Pirmieji „Microlino“ pristatymai klientams numatomi jau šią vasarą. O tai reiškia, jog tikrai ilgai neužtruks ir šiuos atgimusius mažylius jau labai greitai pamatysime Lietuvos keliuose. Aš labai tikiuosi, jog Lietuvoje dirbančios trumpalaikės automobilių nuomos kompanijos jų nusipirks daug, atnaujins savo automobilių parką ir leis dar didesniam žmonių ratui pasidžiaugti visais elektra varomo automobilio privalumais už prieinamą kainą.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas