„Mercedes-Benz” pagaliau turi tai, ko ieško visi norintys nedidelio automobilio

Lukas Snarskis

2021-01-20, 16:00 (atnaujinta 2023-12-03, 15:34)

0 komentarų
„Mercedes-Benz” pagaliau turi tai, ko ieško visi norintys nedidelio automobilio

„Mercedes-Benz“ turi atsaką nedidelio, bet komfortiško ir itin modernaus automobilio ieškantiems vairuotojams. Jau greitai rinkoje debiutuos elektrinis krosoveris EQA. Tai – aplinkos neteršiantis dinamiškas išskirtinio stiliaus automobilis, kurio dizaine lengvai atpažįstamos progresyvaus EQ serijos modelių stiliaus detalės.

„EQA įrodo, kad naudojant patikrintą platformą per trumpą laiką ir mažesnėmis sąnaudomis galima sukurti puikių techninių duomenų automobilį. Suteiksime platų skirtingų šio modelio versijų pasirinkimą: variklių pajėgumas sieks nuo 140 iki daugiau nei 200 kW, krosoveriai bus varomi priekiniais arba visais keturiais ratais. Tiems, kuriems svarbus nuvažiuojamas atstumas, bus skirta netgi speciali EQA versija, viena įkrova įveikianti daugiau nei 500 kilometrų“, – teigia oficialaus „Mercedes-Benz“ atstovo Lietuvoje „Veho“ pardavimo vadovas Rolandas Samuolis.

Pažįstamas charakteris

EQA išmaniosios pagalbinės sistemos suteiks vairuotojui komforto bet kurioje situacijoje. Siekdamos išvengti eismo įvykių, šio modelio sistemos veiks pagal efektyviausią metodą, kai iš anksto numatomi galimi pavojai.

Automobilis taip pat bus aprūpintas ir išskirtinį komfortą suteikiančiomis funkcijomis. Tarp jų – „Energizing Comfort“ ir „Mercedes-Benz User Experience“ (MBUX). Pastaroji sistema automobilį pavers mobiliuoju asistentu, o naudotis ja bus lengviau dėl integruotos navigacijos su dirbtiniu intelektu.

Sportiškas krosoveris bus pats mažiausias gamintojo elektromobilių gamoje ir prisijungs prie itin populiarių kompaktiškų „Mercedes-Benz“ modelių. Automobilio konstrukcija labai artima miesto visureigiui GLA, iš kurio perėmė novatorišką dizainą ir papildė efektyvaus elektros variklio privalumais.

EQA bus surenkami Raštate (Vokietija) ir Kinijos rinkai skirti modeliai - Pekine. Šių automobilių baterijas ir aukštos įtampos sistemą tieks Kamence (Vokietija) įsikūrusi dukterinė „Mercedes-Benz“ kompanija „Accumotive“. Baterijas gaminti taip pat ruošiamasi ir naujoje gamykloje Javore (Lenkija).

Jokio triukšmo ir vibracijų

Su EQ serijos modeliais „Mercedes-Benz“ siekia tapti pirmaujančia elektros pavarų ir jų valdymo programinės įrangos gamintoja. Kompanija išsikėlė ambicingų naujų produktų pristatymo planų ir tvirtai pasiryžo paspartinti paskiausių technologijų atėjimą į rinką.

Iš pradžių rinkoje debiutuos priekiniais ratais varomas EQA 250 modelis su 140 kW galios varikliu ir 66,5 kW talpos ličio jonų baterija. Vidutinės energijos sąnaudos sieks 15,7 kWh/100 km, o nuvažiuojamas atstumas – 420 km. Vėliau debiutuos ir EQA 300 4MATIC bei EQA 350 4MATIC modeliai.

Tylus salonas be vibracijų važiuojant – skiriamasis markės bruožas, todėl imtasi visų priemonių izoliuoti kėbulą ir elektros variklį, taip pat pavaros detales. Teigiamą efektą sustiprino ir papildomi virpesių slopinimo sprendimai.

Skiriamosios EQA savybės – progresyvus naujas dizainas ir intuityvus valdymas. „Mercedes-Benz“ žengia į kompaktiškų elektrinių visureigių segmentą su modeliu, kurio nuvažiuojamo atstumo pakaks patogiai vairuoti kasdien.

EQA krosoveris suteikė „Mercedes-Benz“ naujų galimybių modernią aplinkai draugišką elektros pavarą suderinti su didžiausiu saugumu.

Išskirtiniai dizaino elementai

Iš visų „Mercedes-Benz“ elektromobiliams būdingų stiliaus elementų labiausiai pastebimos vientisos juodos spalvos radiatoriaus grotelės ir markės žvaigždė centre – tai skiriamasis visų EQ serijos modelių ženklas.

Svarbūs elektromobilių dizaino elementai taip pat yra vientisos priekinių ir galinių žibintų linijos. Optinio pluošto juostos jungia „Full LED“ priekinių žibintų dienos šviesas ir užtikrina, kad automobilis bus pastebimas ir lengvai atpažįstamas ne tik tamsiu paros metu. Aukščiausios kokybės apšvietimo sistema atspindi „Mercedes-Benz“ dėmesį pačioms smulkiausioms detalėms.

EQ serijos modeliams būdingą priekinės dalies dizainą užbaigia mėlynos spalvos apdailos detalės.

Galiniai LED žibintai sujungti į vientisą šviesos diodų juostą, sudarančią įspūdį, kad automobilis platesnis nei iš tiesų yra. Išlaikant tolygų stilių galinio numerio tvirtinimo vieta perkelta ant buferio. Elektrinis modelis taip pat gaus išskirtinius 20 colių dviejų arba trijų spalvų lengvojo lydinio ratlankius, kurie atskirais atvejais papildomai bus puošiami rožiniais arba mėlynais akcentais.

Lietuvoje naujasis „Mercedes-Benz EQA“ debiutuos 2021 metų pavasarį.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas