Nuo dabar tik žemyn: benzininių automobilių šviesiausios dienos - jau praeityje

Lukas Snarskis

2021-08-16, 16:20 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
Nuo dabar tik žemyn: benzininių automobilių šviesiausios dienos - jau praeityje

Daug dėmesio sulaukiantys „Didžiojo Trejeto“ automobilių gamintojai neseniai prisijungė prie prezidento Joe Bideno ir paskelbė, kad norėtų, kad 40 proc. parduodamų automobilių po dešimtmečio būtų bent iš dalies elektriniai. Tai įprastai laikoma neryžtingu terminu - dauguma EV ekspertų tikisi, kad perėjimas įvyks daug greičiau. Sandy Munro sako, kad jei iki 2028 m. dauguma naujų transporto priemonių JAV nebus elektrinės, „Šiaurės Amerikoje nebus originalių gamintojų“.

Neseniai „Bloomberg“ straipsnyje buvo drąsiai teigiama, kad vidaus degimo variklių (ICE) transporto priemonių pardavimai jau pasiekė aukščiausią tašką, todėl pasaulinė automobilių pramonės ateitis priklauso EV. Straipsnyje pateikiamos kai kurios tendencijos, kuriomis grindžiama ši prognozė, iliustruotos daugybe grafikų.

Elektromobiliai gali būti brangesni nei iškastiniu kuru varomi automobiliai, tačiau tai ilgai nesitęs. „Bloomberg“ mano, kad Europoje elektrinės transporto priemonės artėja prie ICE automobilių pirkimo kainos pariteto. Apskaičiuojant bendrą nuosavybės kainą, vairuoti elektromobilį jau yra pigiau nei panašią seną transporto priemonę. Tiesą sakant, „Loup Ventures“ 2019 m. padarė išvadą, kad „Tesla 3“ modelį buvo šiek tiek pigiau turėti ir eksploatuoti per penkerius metus nei „Toyota“ kompanijos masinei rinkai skirtą „Camry“.

„Bloomberg“ duomenimis, iškastiniu kuru varomų automobilių pardavimai jau pasiekė aukščiausią tašką

Elektromobiliai pinga greitai

Akumuliatorių kainos nuolat krenta dėl didesnės paklausos ir patobulinimų ne tik jų technologijose, bet ir gamyboje naudojamuose gamybos procesuose. Priešingai populiariam įsitikinimui, lengvieji automobiliai greičiausiai bus vienas iš paskutinių segmentų, kurie bus visiškai elektrifikuoti. Autobusai ir dviračiai bei triračiai automobiliai šiuo metu pasižymi aukščiausiais EV priėmimo rodikliais, o „BloombergNEF“ tikisi, kad ši tendencija tęsis.

Vartotojų pasirinkimas auga

„Bloomberg“ teigia, kad visame pasaulyje yra daugiau nei 500 elektromobilių modelių. Žinoma, daugelis jų yra prieinami tik ribotam rinkų skaičiui, o kai kuriuose populiariausiuose segmentuose vis dar yra mažai elektromobilių alternatyvų. Tačiau tai pasikeis per ateinančius metus ar dvejus, nes, be kita ko, „Rivian“, „Ford“ ir „Tesla“ pristato naujus elektrinius pikapus, visureigius ir krosoverius.

Transporto priemonių diapazonas nuolat didėja - vidutinis naujų elektromobilių nuotolis padidėjo nuo 103 mylių 2012 m. Iki 223 mylių 2020 m. „Tesla“ ir toliau stumia diapazono ribas - jos ilgojo nuotolio modelis S dabar gali vienu įkrovimu įveikti net 405 mylias! Įkrovimo infrastruktūra sparčiai plinta - Kinijoje ir Europoje įkrovimo vietų skaičius per dvejus metus išaugo daugiau nei dvigubai. Dar daugiau - visame pasaulyje vyksta dideli nauji projektai, o „Tesla Supercharger“ tinklo atidarymas gali iš pamatų pakeisti visą greito įkrovimo rinką.

Visos šios tendencijos spartėja ir viena kitą papildo. Kadangi elektromobiliai tampa pigesni ir geresni, vis daugiau žmonių juos įsigis, o padidėjusios pardavimų apimtys leis automobilių gamintojams sumažinti kainas ir dar labiau pagerinti našumą klasikiniu ,,dorybingu‘‘ ciklu.

Atsižvelgiant į visa tai, stebėtina, kad „Bloomberg“ automobilių elektrifikacijos triumfo prognozė yra tokia pat konservatyvi, kaip ir apskritai išjuoktas nedrąsus planas, kurį paskelbė Didysis automobilių gamintojų Trejetas. „Visame pasaulyje 2040 m. Elektromobiliai sudarys daugiau nei du trečdalius keleivinių transporto priemonių pardavimo“, - rašo „Bloomberg“ atstovai Colinas McKerracheris ir Siobhanas Wagneris.

Tikrai? Iškastiniu kuru varomų automobilių technologija, kuri jau pasiekė aukščiausią tašką ir kuri jau yra brangesnė ir prastesnė visais atžvilgiais, po dviejų dešimtmečių vis dar ketina išlaikyti trečdalį rinkos?

Parengta pagal EVANNEX informaciją.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas