Paaiškėjo populiariausias sportinis automobilis pasaulyje: juo tapo nemirštanti klasika

Lukas Snarskis

2021-04-25, 12:55 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
Paaiškėjo populiariausias sportinis automobilis pasaulyje: juo tapo nemirštanti klasika

Balandžio 17 d. savo 57-ąjį gimtadienį minėjo „Ford Mustang“ – jau antrus metus iš eilės jis yra perkamiausias sportinis automobilis visame pasaulyje. Kultinis „Ford“ modelis taip pat šešerius metus iš eilės išsaugojo ir perkamiausio sportinio kupė vardą.

Pagal naujausius „IHS Markit“ transporto priemonių registracijos duomenis, „Mustang“ nurungė visus savo konkurentus. Įskaitant ir specialią „Bullit“ versiją, 2020 metais pasaulyje „Ford Mustang“ automobilių parduota net 80577. Šis skaičius, pernai sudaręs 14,8 proc. visos sportinių kupė rinkos, šiemet šoktelėjo iki 15,1 proc.

Vis labiau domina europiečius

Pasak „Ford Motor Company“ vyriausiojo produktų platformos ir operacijų vadovo Hau Thai-Tang, „Mustang“ entuziastai itin mėgsta galingus automobilius – šiemet jie tai įrodė darkart. Dėl pasaulinės pandemijos metai buvo išties sunkūs visai automobilių pramonei. Vis dėlto, „Mustang“ sugebėjo ne tik puikiai atsilaikyti, bet netgi padidinti savo dalį pasauliniame sportinių automobilių segmente.

Vadovaujantis vidiniais „Ford“ duomenimis, galingųjų „Bullitt“ ir „Shelby“ modelių pernai parduota net 52,7 proc. daugiau nei užpernai per tą patį laikotarpį visose rinkose, įskaitant ir JAV.

Išlaikyti perkamiausio sportinio automobilio statusą „Mustang“ padėjo išaugę pardavimai Europoje. „Ford“ tyrimų duomenimis, 2020 metais pardavimai Vengrijoje šoktelėjo net iki 68,8 proc. lyginant su 2019 metais; išaugo pardavimai ir Nyderlanduose (38,5 proc.), Danijoje (12,5 proc.), Čekijos Respublikoje (5,6 proc.) bei Austrijoje (4 proc.).

„Mustang“ populiarumą šiose rinkose padidino galimybė rinktis 2,3 litro „EcoBoost“ variklį. Tai modernus ir ekonomiškas keturių cilindrų motoras su turbina, kurio išvystomas 314 AG pajėgumas ir 434 Nm sukimo momentas atitinka sportinio automobilio charakterį. Greta įspūdingos traukos šis variklis taupiai naudoja degalus, o CO2 emisijos – mažesnės nei 200 g/km.

Europoje 2020 metais „Ford“ pardavė 7000 „Mustang“. Nuo 2014 metų regione pasirodžius pirmajam sportiniam „Ford Mustang“, jų parduota jau beveik 60000. JAV išlieka stipriausia pasauline rinka „Mustang“ modeliams ir sudaro apytikriai tris ketvirtadalius visų pardavimų.

Iš kino ekranų – į lenktynių trasas

„Ford“ planuoja nepaleisti sėkmės iš rankų su ribotos serijos modeliais. Vienu iš jų taps pramogoms lenktynių trasose skirtas „Mustang Mach 1“. Puikiai valdomą, daugybę patobulinimų turintį ir unikaliu, kultinį septintojo ir aštuntojo dešimtmečio „Mach 1“ primenančiu dizainu pasižymintį naujasis „Mustang“ modelį įsigyti bus galima jau netrukus.

1969 metais debiutavęs originalus „Mustang Mach 1“ iš karto tapo tikra kino žvaigžde. Šis automobilis buvo naudojamas filme apie Jamesą Bondą „Diamonds Are Forever“ ir garsiojoje veiksmo juostoje „Starsky and Hutch“.

2021 metais atgimęs išskirtinis „Mustang“ perėmė klasikinio modelio stiliaus detales. Juostos ant variklio dangčio, „Mach 1“ užrašai ant sparnų ir originalaus automobilio dizainą atkartojantys lengvojo lydinio ratlankiai suteikia šiam automobiliui išskirtinę retro-futuristinę išvaizdą.

Unikalaus stiliaus automobilis neatrodo agresyviai ir tinka išvykoms į miestą. Tuo pat metu tiek mažiau patyrę, tiek ir įgudę vairuotojai įvertins iš sportinių automobilių perimtas technologijas. Legendinio 5 litrų V8 tipo „Mustang“ variklio galia su pritaikyta „Shelby 350“ išmetimo sistema padidėjo iki 460 AG (345 kW), o sukimo momentas – iki 550 Nm.

„Mach 1“ montuojama sportiškesnė pakaba su standesnėmis spyruoklėmis ir galiniu stabilizatoriumi. Automobilis išsiskiria specialiai sukalibruota svirtelėmis prie vairo valdoma 10 laipsnių automatine pavarų dėže ir efektyvesniu variklio bei transmisijos aušinimu. Taip pat tai yra pirmasis „Mustang“ modelis su dugną dengiančiomis aerodinaminėmis detalėmis. Jos nukreipia oro srautą stabdžių aušinimui ir sukuria papildomą prispaudimo jėgą važiuojant trasoje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas