Palyginome kuro kainas Lietuvoje ir Europoje: paaiškėjo, kas už benziną moka daugiausiai, o kur jis parduodamas už centus

Lukas Snarskis

2022-12-09, 14:45 (atnaujinta 2023-12-03, 15:23)

0 komentarų

Degalų kainos kinta nuolatos, o pastaruoju metu esančios tendencijos netenkina daugelio. Kainos yra gerokai didesnės nei norėtųsi, tačiau ne viskas taip ir blogai. Lietuvos energetikos agentūros duomenys rodo, kad lapkričio mėnesį kainos mažėjo maždaug 10 centų.

Palyginome kuro kainas Lietuvoje ir Europoje: paaiškėjo, kas už benziną moka daugiausiai, o kur jis parduodamas už centus

Nors degalų kainos ir mažėjo, tačiau jos toli gražu yra nuo tų, ką norėtumėme mokėti už kurą. Vidutinė benzino kaina Lietuvoje siekia 1,539 eurus už litrą ir nors tai yra kiek mažiau nei pas mūsų kaimynus latvius ar estus, tačiau tikrai toli nuo žemiausių kainų Europoje. Vidutinė dyzelino kaina siekia 1,704 euro už litrą.

Tačiau kaip atrodo Lietuvoje esančios kainos, lyginant ne tik su kaimynais, latviais ar estais, bet ir bendrame Europos kontekste? Kur kuras šiuo metu pigiausias, o kam tenka mokėti daugiausiai? Kviečiame trumpam pažvelgti į degalų kainų palyginimą Europoje.

Kaip jau minėjome, Lietuvoje benzino kaina siekia 1,539 eurus už litrą, o tai yra kiek mažiau nei moka latviai – 1,694 eurai už litrą, ar estai – 1,799 eurų už litrą. Įdomu tai, jog Estijoje vidutinė benzino kaina yra viena aukščiausių. Daugiausiai už šį kurą moka islandai, kur vidutinė litro kaina siekia net 2,151 eurus. Antroje vietoje – Graikija su 1,957, trečioje – norvegai, kurie už kurą priversti mokėti vidutiniškai 1,943 eurus.

Lietuviai atsiduria tarp mažiausiai mokančių už benziną, tačiau tikrai ne mažiausiai. Pigiausiai šio tipo kuras parduodamas Turkijoje, kur kaina siekia vos 1,034 eurus. Moldovoje benzinas kainuoja 1,195 eurus, Ukrainoje – 1,326, Maltoje – 1,340 eurus už litrą. Tarp mažiausiai mokančių benziną – ir lenkai, kur vidutinė kuro kaina siekia 1,394 eurus už litrą.

Per lapkričio mėn. benzino vidutinė kaina Lietuvoje sumažėjo 0,09 Eur/l, dyzelino – 0,12 Eur/l. Palyginimui, spalio mėnesį Lietuvoje benzino vidutinė kaina didėjo 0,6 Eur/l, dyzelino didėjo 0,14 Eur/l.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas