Per vasarą Vilniaus paspirtukininkai pradėjo važiuoti tvarkingiau: 9 iš 10 užfiksuoti besilaikantys taisyklių

Lukas Snarskis

2023-09-13, 08:50 (atnaujinta 2023-12-03, 15:14)

0 komentarų

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) rugpjūčio pradžioje trijose Vilniaus miesto vietose 5 valandas stebėjo el. paspirtukų eismą.

Per vasarą Vilniaus paspirtukininkai pradėjo važiuoti tvarkingiau: 9 iš 10 užfiksuoti besilaikantys taisyklių

Iš 409 pravažiavusių paspirtukininkų 87,2 proc. laikėsi taisyklių: važiavo dviračių taku, ant paspirtuko – vienas žmogus. Taip pat fiksuota daugiau besilaikančių rekomendacijų dėvėti šalmą, nesivežti papildomų daiktų ar nenaudoti telefono.

„Paspirtukininkų elgesys šiais metais pateko į visuomenės akiratį, ir mes atidžiai stebime situaciją, supažindiname šiuos eismo dalyvius su jiems taikomomis taisyklėmis. Be to, žmonės tampa vis mažiau pakantūs nesilaikantiems Kelių eismo taisyklių (KET), tad jiems atsiranda socialinis spaudimas. Paspirtukininkai, ko gero, į sezono pabaigą ir patys spėja išsamiau susipažinti su taisyklėmis ir jų nesilaikymo pasekmėmis saugumui“, – pagerėjimo priežastis komentavo LTSA direktorius Genius Lukošius.

LTSA panašų eksperimentą buvo atlikusi gegužės pabaigoje. Tuo metu buvo stebimi ne dviračių takai, kuriais paspirtukai privalo važiuoti visur, kur jie įrengti, o pėsčiųjų perėja, ir 5 valandų stebėjimas parodė, kad 70 proc. paspirtukininkų ne vedėsi savo transporto priemonę, o ja važiavo.

„Šį kartą stebėjome dviračių takus trijose sostinės vietose, kuriose yra didžiausias paspirtukininkų srautas: Gedimino pr., šalia V. Kudirkos aikštės, Olimpiečių gatvėje prie Mindaugo tilto ir Upės gatvėje prie Baltojo tilto. Jeigu įrengtas dviračių takas, juo privaloma važiuoti, be to, ne dviračių take didesnė eismo įvykių tikimybė tiek dėl netolygios dangos, tiek dėl galimo susidūrimo su kliūtimis ar pėsčiaisiais“, – paaiškino G. Lukošius.

Jis pasidžiaugė, kad per sezono pabaigos eksperimentą fiksuota daugiau besilaikančiųjų rekomendacijos dėvėti šalmą: pavasarį tokių buvo 2 proc., o rugpjūčio pabaigoje jų padaugėjo iki 8,1 procento. Šalmas rekomenduojamas visiems paspirtukininkams, o dar nesulaukusiems 18 metų – privalomas.

Vienas KET pažeidimų, kuris itin padidina eismo įvykių riziką, – važiavimas vienu paspirtuku dviese. Pavasarį tokie atvejai sudarė 7 proc., dabar – tik 2,2 procento.

LTSA primena, kad važiuojantiems elektriniu paspirtuku privaloma važiuoti dviračių takais visur, kur jie įrengti. Jei jų nėra, galima važiuoti kelkraščiu, jei jis tinkamas paspirtukui, visais atvejais laikantis dešinės pusės. Jei kelkraštis netinkamas, galima dėmesingai važiuoti šaligatviu, aplenkiant pėsčiuosius jų ėjimui artimu greičiu. Paspirtukas turi būti tvarkingas, turėti baltą žibintą priekyje, o raudoną – gale. Važiuoti ant paspirtuko gali tik vienas žmogus, taip pat draudžiama vežtis pašalinius daiktus ar gyvūnus. Visiems paspirtukininkams labai rekomenduojama dėvėti šalmą, o jaunesniems nei 18 metų jis privalomas.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas