Pirmąją vietą naujausiame „J.D. Power“ patikimumo reitinge užėmė „Lexus“

Lukas Snarskis

2023-02-24, 14:27 (atnaujinta 2023-12-27, 15:06)

0 komentarų

Vasario viduryje didžiausia JAV vartotojų apklausas atliekanti įmonė „J.D. Power“ paskelbė naujausius automobilių patikimumo studijos rezultatus. Aukščiausias įvertinimas tarp visų automobilių gamintojų Šiaurės Amerikos rinkoje šiemet atiteko „Lexus“ prekių ženklui.

Pirmąją vietą naujausiame „J.D. Power“ patikimumo reitinge užėmė „Lexus“

2023 metų automobilių patikimumo tyrimo JAV rezultatai gauti apibendrinus net 30 062 savininkų atsiliepimus. Įtraukti tik 2020-ųjų modeliai, kurie jau buvo eksploatuojami trejus metus. Apklausos buvo atliekamos praėjusiais metais nuo rugpjūčio iki lapkričio mėnesio.

Atliekant tyrimą, buvo vertinama 2020 metų modelių kokybė, atsarginių detalių panaudojimo dažnumas, taip pat patrauklumas vartotojams – įskaitant ir pažangiausių technologijų naudojimo patogumą. Studijos rezultatai – vienas iš svarbesnių indikatorių. Į juos atsižvelgdami gamintojai gali kurti ilgesnei eksploatacijai pritaikytus ir geriau savo vertę antrinėje rinkoje išlaikančius automobilius.

Reitingas sudaromas įvertinus kiekvieno rinkoje siūlomo prekių ženklo automobilio patikimumą. Kuo mažesnis konkrečiam modeliui skiriamas PP100 balas (fiksuojamas gedimų skaičius 100 automobilių), tuo geresnis įvertinimas. „Lexus“ bendrovės modelių vidurkis šių metų automobilių patikimumo tyrime vidutiniškai siekė 133 balus. Tai buvo geriausias rezultatas tarp visų gamintojų.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad automobilių patikimumas per pastaruosius metus šiek tiek išaugo. Šįmet vidutinis viso transporto industrijos rodiklis siekė 186, o tai šešiais balais mažiau nei buvo įvardyta 2022-ųjų studijoje“, – konstatuoja „Toyota Baltics AS“ prezidentas Mika Elojärvis.

Patikimiausias modelis – „Lexus RX“

Japonijos gamintojas užėmė pirmąją vietą tarp visų automobilių gamintojų, o „Lexus RX“ tapo aukščiausią įvertinimą šiame reitinge pelniusiu modeliu. Miesto visureigiui skirtas PP100 balas siekė tik 111. Palyginti su praėjusių metų rezultatais, RX modelis buvo geriau įvertintas aštuoniuose iš devynių kategorijų.

„Toyota“ koncernas pelnė daugiausia geriausių įvertinimų atskiruose segmentuose. Greta kitų modelių pripažinimo sulaukė ir naujos kartos „Lexus NX“.

„J.D. Power“ yra viena iš pasaulyje pirmaujančių įmonių, atliekančių vartotojų apklausas, analizuojančių gaunamus duomenis ir teikiančių pirkimo rekomendacijas. JAV specialistai vieni iš pirmųjų vartotojų elgesiui analizuoti pasitelkė didžiuosius duomenis, dirbtinį intelektą ir algoritminį modeliavimą. „J.D. Power“ jau daugiau nei 50 metų teikia išsamias vartotojų patirties, susijusios su skirtingų įmonių gaminių naudojimu, analizes.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas