Proveržis elektrinių automobilių technologijose: baterijos įkrovimas galės trukti vos 10 minučių

Lukas Snarskis

2021-06-15, 09:05 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
Proveržis elektrinių automobilių technologijose: baterijos įkrovimas galės trukti vos 10 minučių

Elektrinių automobilių įkrovimas yra bene daugiausiai klausimų kelianti šių transporto priemonių savybė. Lyginant su įprastiniais automobiliais, kuomet kuro įsipilti galima vos per kelias minutes ar dar trumpiau, elektromobilių krovimas yra bene didžiausias jų trūkumas. Tačiau panašu, kad taip gali būti nebeilgai.

Mokslininkas Rachidas Yazami, kuris labiausiai žinomas dėl grafito anodo baterijų išradimo, teigia, jog sukūrė naują technologiją, kuri leis įkrauti elektrines transporto priemones vos per 10 minučių. Pastarasis neseniai davė interviu „The Register“, kuriame pasidalino trumpomis mintimis apie naująją technologiją.

„Mes sukūrėme naują technologiją, kuri yra greičiausia įkrovimo technologija pasaulyje. Visai neseniai mums pavyko įkrauti didelio tankio bateriją vos per 10 minučių. Jeigu palygintume tai su „Tesla“ galimybėmis įkrauti akumuliatorių per 70 minučių, tai mūsų sprendimas yra septynis kartus greitesnis“, - teigė R.Yazami.

Siekiant tokios įkrovimo spartos yra naudojama NLV metodika, kuri reguliuoja įtampą skirtinguose lygmenyse. Kitaip sakant, įtampos dydis yra didinamas etapais – tam tikrame etape reikalinga įtampa laikoma pastovia, iki kol ji pasiekia kitą žingsnį. Šis procesas tęsiamas iki kol pasiekiama aukščiausia pakopa ir baterija tampa pilnai įkrauta.

Mokslininkas įsitikinęs, jog naujoji metodika ne tik padės greičiau įkrauti baterijas, tačiau ir prailgins jų gyvavimo periodą. Verta paminėti ir tai, jog R.Yazami tikrai nėra vienintelis mokslininkas, kuris dirba su panašiomis technologijomis ir ieško kaip paspartinti akumuliatorių įkrovimą. Dar šių metų pradžioje panašų sprendimą pademonstravo „StoreDot“ kompanija, kurios sprendimas leistų dviratę elektrinę transporto priemonę įkrauti vos per penkias minutes.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas