„Regitra“ meta visas priemones kovai su korupcija: bandantiems gudrauti bus gerokai sunkiau nei anksčiau, sužinokite kas vyksta

Lukas Snarskis

2023-07-17, 08:50 (atnaujinta 2023-12-03, 15:17)

0 komentarų

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) paskelbė atliktą korupcijos rizikos analizę kandidatų į vairuotojus egzaminavimo ir vairuotojo pažymėjimų išdavimo procesuose.

„Regitra“ meta visas priemones kovai su korupcija: bandantiems gudrauti bus gerokai sunkiau nei anksčiau, sužinokite kas vyksta

„Regitra“, atsižvelgdama į analizėje teiktus siūlymus ir siekdama kurti korupcijai atsparią aplinką įmonėje, artimiausiu metu ketina įgyvendinti papildomas prevencines priemones.

„Griežta nulinės tolerancijos korupcijos politika šiuo metu yra vienas svarbiausių prioritetų. Tai svarbu ne tik mums, kaip įmonei, bet ir valdybai bei mūsų akcininkui, Vidaus reikalų ministerijai. Mūsų pozicija vieninga – bet kokie neteisėti ir nesąžiningi veiksmai yra nepriimtini. Norime įtvirtinti šią kultūrą ne tik savo organizacijoje, bet ir visuomenėje, kuriai teikiame paslaugas.

Siekiame ilgalaikių ir visapusiškų pokyčių, tad nuolat organizuojama tiek esamų kontrolės priemonių peržiūra, tiek ir naujų priemonių įdiegimas. Esame įsipareigoję skatinti visokeriopai sąžiningą elgesį bei skleisti sąmoningumo dėl korupcijos žalos supratimą. Svarbu priimti sprendimus, kurie neleistų kilti jokioms korupcijos apraiškoms, todėl nuolat tobuliname savo veiklą", – teigia „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

„Regitroje“ jau kurį laiką vykdoma ir tobulinama egzaminuotojų darbo kokybės stebėsena: įdarbinti papildomai du specialistai, vykdantys egzaminų veiklos kontrolę, tad matomas kelissyk išaugęs atsitiktinai pasirenkamų vertinti praktikos egzaminų įrašų skaičius. Taip pat atlikti pakeitimai B kategorijos vairavimo egzaminuose dėl klientų priskyrimo egzaminuotojams atsitiktinė tvarka, investuota į egzaminų automobiliuose fiksuojamo vaizdo ir garso gerinimą.

Įmonė ir toliau tęs planuotus kryptingus korupcijos prevencijos srities stiprinimo veiksmus, dėmesį telkdama į tris kryptis: procesų tobulinimą, kontrolės gerinimą ir švietimo didinimą. Artimiausiu metu planuojamas pastovaus egzaminų vaizdo įrašų perkėlimo ir saugojimo proceso įdiegimas. Taip pat bus plečiama egzaminų veiklos kontrolė, peržiūrimi praktikos egzaminų vertinimo kriterijai, tobulinama atsitiktinio parinkimo logika ir kitų kategorijų egzaminuose bei diegiamos papildomos prevencijos priemonės teorijos egzaminuose. Be to, didinami žmogiškieji resursai nuo rudens įkuriant Veiklos atsparumo ir korupcijos prevencijos skyrių.

„Regitra“ deda ne tik savarankiškas pastangas, bet ir kviečia visuomenę prisidėti prie nepakantumo korupcijai. Pranešti apie pastebėtus ar įtariamus sukčiavimo atvejus galima anonimiškai el. paštu pranesk@regitra.lt arba užpildžius specialią elektroninę formą interneto svetainėje. Gautus pranešimus apie nusikalstamas veikas „Regitra“ nedelsiant perduoda teisėsaugos institucijoms ir taip pat imasi vidinio tyrimo.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas