„Regitra“ pristato naujovę, kuri patiks daugeliui: pasiūlė naujo dizaino numerius, kurie bus pažymėti specialiu ženklu

Lukas Snarskis

2023-10-12, 06:45 (atnaujinta 2023-12-03, 15:14)

0 komentarų

Jau nuo š.m. spalio mėn. pradžios VĮ „Regitra“ pradės išduoti naujo dizaino transporto priemonių registracijos numerio ženklus su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu. Visi anksčiau išduoti transporto priemonių numerio ženklai liks galioti, jų keisti nebus privaloma.

„Regitra“ pristato naujovę, kuri patiks daugeliui: pasiūlė naujo dizaino numerius, kurie bus pažymėti specialiu ženklu

„Tai svarbi ir džiugi naujiena mūsų šalies vairuotojams. Numerio ženklai su Vyčiu prisidės prie Lietuvos valstybės simbolikos puoselėjimo ir mūsų šalies reprezentavimo“, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Džiaugiuosi, kad šiandien jau galime išpildyti mūsų klientų lūkestį išsiskirti eisme ir pabrėžti savo patriotiškumą – nuo kitos savaitės bus galima užsisakyti naujo dizaino numerio ženklus su Vyčiu. Elgiamės socialiai atsakingai, todėl pereinamuoju laikotarpiu eilės tvarka bus išduodami anksčiau pagaminti senojo pavyzdžio numerio ženklai. Planuojame, kad nuo gruodžio mėn. visi išduodami numerio ženklai bus su lietuvybės simboliu“, – sako „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

V. Dominauskas pabrėžė, jog pakeitus dizainą, paslaugų ir numerio ženklų kaina nesikeis, tačiau atsižvelgiant į dideles numerio ženklų gamybos ir išdavimo apimtis, numatyta keletas išimčių, kai valstybės herbas numerio ženkluose nebus naudojamas.

2022 m. „Regitra“ išdavė daugiau nei 397 tūkst. vnt. numerio ženklų plokštelių, beveik 96 proc. jų sudarė 1-o formato numerio ženklai, skirti lengvųjų keleivinių, krovininių automobilių ir priekabų ženklinimui. Vytis nebus naudojamas diplomatiniuose, galingiesiems keturračiams ir iš šalies išvežamoms transporto priemonėms ženklinti skirtuose numerio ženkluose, taip pat laikinuose valstybinio numerio ženkluose, skirtuose motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, savivaldžių automobilių bandymams ženklinti ir dviračiams skirtose lentelėse.

Vyčio idėjos autorius – Seimo narys Andrius Kupčinskas, partneriai – Vidaus reikalų ministerija ir VĮ „Regitra“. Iki šiol, pagal Lietuvos Respublikos valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymą, Lietuvos valstybės herbas galėjo būti naudojamas tik Lietuvos banko blankų dokumentuose, herbiniame antspaude, iškaboje, ant pinigų, krašto apsaugos sistemos karių uniformų skiriamuosiuose ženkluose, ant pašto ženklų ir pan. Seimo nario A. Kupčinsko 2021 m. registruotas įstatymo projektas, numatantis valstybės herbo – Vyčio integravimą į transporto priemonių numerio ženklus, 2022 m. Seime priimtas didele balsų dauguma. Naują numerio ženklų dizainą patvirtino Lietuvos Heraldikos komisija.

A. Kupčinsko teigimu, Lietuvos automobilių numerio ženklų šriftai yra vieni didžiausių Europos Sąjungos šalyse, daugelyje jų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia 7–8 simbolius, tuo metu pas mus – tik 6. Todėl Lietuvos automobilių numerio ženkliuose yra pakankamai vietos tinkamai integruoti Vyčio ženklą.

„Šiuo metu išduodamuose automobilių numerių ženkluose nebeliko techninės apžiūros galiojimo lipduko ir hologramos, tad kilo mintis, jog numerio ženklą būtų galima papildyti Vyčio simbolika. Vyčio atvaizdavimas numerio ženkluose ne tik stiprins mūsų tautinę tapatybę ir pasididžiavimą savo valstybe, bet ir bus atpažįstamas bei populiarinamas keliaujant Lietuvos, Europos ir tolimesniais keliais. Tai viena efektyviausių ir praktiškai nekainuojančių valstybės reprezentavimo formų, suteikianti galimybę valstybės piliečiams tokiu būdu reklamuoti savo šalį“, sako šios idėjos autorius, Seimo narys Andrius Kupčinskas.

Herbą numerio ženkluose jau naudoja tokios Europos Sąjungos šalys kaip Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Serbija, Vengrija bei kitos ne ES šalys, pvz. Šveicarija.

Klientai, norintys atnaujinti turimus numerio ženklus, kviečiami apsilankyti „Regitros“ klientų aptarnavimo padaliniuose. Savo vizitą padalinyje rekomenduojama planuoti iš anksto ir jam užsiregistruoti internetu.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas