Rusų karinės technikos žymėjimas: ką reiškia paslaptingoji „Z“ ir kitos keistos raidės ant tankų?

Lukas Snarskis

2022-03-06, 15:30 (atnaujinta 2023-12-03, 15:25)

0 komentarų
Rusų karinės technikos žymėjimas: ką reiškia paslaptingoji „Z“ ir kitos keistos raidės ant tankų?

Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau nei savaitę. Ir nors rusai tikėjosi, jog ši „specialioji operacija“ bus įgyvendinta itin greitai, tačiau, akivaizdu, visai tai truks žymiai ilgiau nei buvo tikėtasi.

Karinis konfliktas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau nei dešimt dienų, o internautams ir toliau ramybės neduoda žymėjimas, kuris naudojamas ant rusų karinės technikos. Internete plintant įvairiausioms nuotraukoms su Rusijos karine technika, daugeliui kyla klausimai dėl ant jų matomų raidžių, pavyzdžiui Z, O, ar V, reikšmės.

Kiek anksčiau, buvo pasirodę Rusijos gynybos ministerijos pranešimų, kuriuose aiškinama, kad Z žymėjimas reiškia pergalę, o V – tiesos galią. Ministerija nepaaiškino ką reiškia kitoks raidės, o tai, žinoma, kelia abejonių ir dėl pirmųjų dviejų išaiškinimų. Šioje situacijoje, vertėtų pastebėti, kad karo ekspertai nesutinka su gynybos ministerijos paaiškinimu ir tvirtina, jog tai – sričių žymėjimas.

Tai reiškia, jog Z raidėmis pažymėtos Rusijos armijos transporto priemonės priklauso Rytinei karo apygardai. O raide žymima ta technika, kuri buvo dislokuota Baltarusijoje, V – Rusijos karinio jūrų laivyno pėstininkai. X raidė pažymėtas transportas atkeliavęs iš Čečėnijos dalinių, o A raide žymimos Rusijos armijos ir Vidaus reikalų ministerijos specialiosios paskirties daliniai.

Daugelis atkreipia dėmesį ir į tai, jog Z raidė turi keletą žymėjimo variacijų. Kaip jau minėjome, tiesiog Z raidė reiškia, jog tai Rusijos armijos Rytų apygarda, tačiau daugelis jau turbūt pastebėjo ir kvadratu apvestą Z raidę. Taip ženklinama technika, kuri keliauja iš Rusijos okupuoto Krymo.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas