Rusų sunaikintas ukrainiečių dangaus valdovas: viskas, ką jums reikėtų žinoti apie „Antonov AN-225“ ir kuo jis toks ypatingas

Lukas Snarskis

2022-03-07, 15:20 (atnaujinta 2023-12-03, 15:25)

0 komentarų
Rusų sunaikintas ukrainiečių dangaus valdovas: viskas, ką jums reikėtų žinoti apie „Antonov AN-225“ ir kuo jis toks ypatingas

Rusijos invazija Ukrainoje tęsiasi jau 12 dienų, o šiandien norime pažvelgti į įvykį, kuris įvyko prieš savaitę. Vladimiro Putino armijos įsiveržimo metu buvo sunaikintas didžiausias pasaulyje lėktuvas „Antonov AN-225“, kuris vadinamas „Mriya“ (liet. svajonė).

Vasario 28 diena šiam legendiniam lėktuvui buvo lemtinga. Jis ilsėjosi oro uoste, netoli Kijevo, tačiau pastarasis buvo užpultas rusų kareivių ir nuo to nukentėjo didysis „AN-225“. Įdomu tai, jog vasario 24 dieną jam buvo atliekamas techninis patikrinimas, kurio metu buvo pašalintas vienas iš variklių, norint atlikti remonto darbus.

Artimiausiu metu šis ukrainiečių milžinas į padangę nekils. Ir nors jis yra sunaikintas, tačiau tikimasi, kad jį pavyks prikelti naujam gyvenimui. Ukrainos gynybos bendrovė „Ukroboronprom“ pareiškė, jog jį sutaisyti kainuos 3 mlrd. JAV dolerių, kurias privalės padengti rusai.

„Skaičiuojame, kad restauracijai reikės daugiau nei 3 mlrd. JAV dolerių ir darbui užtruks penkerius metus“, - teigiama išplatintame pranešime. „Mūsų užduotis – užtikrinti, kad šias išlaidas padengtų Rusijos Federacija, kuri tyčia padariusi milžinišką žalą Ukrainos aviacijai ir krovinių gabenimo sektoriui“.

Vien faktas, kad šis krovininis lėktuvas yra pats didžiausias pasaulyje skamba išties įspūdingai, tačiau kuo dar ypatingas „svajone“ pramintas milžinas? Kviečiame susipažinti su „Antonov AN-225“ iš arčiau.

Įspūdingas „Mriya“ dydis

„Antonov AN-225 Mriya“ yra šešių variklių sunkiasvorio krovininio transporto lėktuvas. Šis šedevras pagamintas Ukrainos Antonovo projektavimo biuro (ADB), o jo kūrimo procesas prasidėjo dar 1984 metais. Pirmasis skrydis šiuo lėktuvu atliktas po ketverių metų – 1988 metų gruodžio mėnesį.

Nuo tada kai šis lėktuvas buvo pagamintas, didžiausias jo išskirtinumas, žinoma, buvo jo dydis. Įspūdingą jo dydį galima suprasti vien iš to, jog jis ant savo sparnų turi net šešis variklius. Kalbant apie „Antonov AN-225“ dydį, jo ilgis nuo nosies iki uodegos siekia 84 metrus. Kad suprasti šį skaičių, pasakysime, kad tai yra daugiau nei dvigubai ilgesnis lėktuvas nei jūsų pamėgtų „Ryanair“ oro linijų naudojami orlaiviai.

„Antonov AN-225 Mriya“ sparnų ilgis siekia 88,4 metrų. Vėlgi, lyginant su „Ryanair“ naudojamais lėktuvais – tai yra beveik tris kartus daugiau. „Boeing 737-800“ sparnų ilgis siekia 34 metrus. Ir tai dar ne viskas. Didžiausias pasaulyje lėktuvas yra 18 metrų aukščio. Taip, 18 metrų, kas yra maždaug šešių aukštų namas.

Verta paminėti ir tai, jog šio lėktuvo maksimalus kilimo svoris gali sieki 650 tonų, o kroviniams gabenti jis turi 250 tonų krovinių saugyklą.

Pasaulio rekordai, priklausantys „Antonov AN-225“

Didžiausio pasaulyje lėktuvo titulas garantuoja ir bent keletą rekordą. Pastaruoju metu „Antonov AN-225“ buvo naudojamas kroviniams gabenti, kas yra lengvai nuspėjama, bei, žinoma, sugebėjo pasiekti tam tikrus rekordus.

2010 metais šiuo lėktuvu, iš Kinijos į Daniją, buvo gabenamos dvi vėjo turbinų mentės, o tai leido šiam ukrainiečių stebuklui užfiksuoti ilgiausios oro siuntos rekordą. Vėjo turbinų menčių ilgis siekia 42,1 metro. Šiam lėktuvui priklauso ir keletas rekordų dėl gabentų itin sunkių siuntų.

„Antonov AN-225 Mriya“ lėktuvui priklauso didžiausio oro krovinio vieneto rekordas, kuris užfiksuotas gabenant 189 tonų elektros generatorių. Šiam Ukrainos pasididžiavimui priklauso ir didžiausios bendros naudingosios apkrovos rekordas.

„Mriya“ lėktuvas iš viso yra pasiekęs 240 pasaulio rekordų, o 1989 metais atlikto skrydžio metų buvo pagerinti net 110 aviacijos rekordų.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas