Šokiruojanti žinia: „Tesla” buvo per plauką nuo tapimo „Apple” nuosavybe

Reuters

2020-12-25, 11:55 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
Šokiruojanti žinia: „Tesla” buvo per plauką nuo tapimo „Apple” nuosavybe

„Tesla” ir „SpaceX” įkūrėjas Elonas Muskas garsėja savo kontraversiškas veiksmais ir pasisakymais. „Twitter” tinkle „Tesla” tėvas yra ne parašęs ne vieną žinutę, kuri stipriai numušė kompanijos akcijų vertę, o koronavirusui šienaujant gyvybes JAV ir visame pasaulyje Elonas nesibodėjo kritikuoti karantino ribojimų ir menkino pandemijos grėsmę. Tačiau šįkart milijardierius atskleidė, jog prieš maždaug trejus metus „Tesla” buvo per plauką nuo pardavimo „Apple”.

Elonas Muskas, atsakydamas į „Reuters” naujieną apie 2024 metais galimai pasirodysiantį „Apple” automobilį, išdavė, jog kvietė kompanijos generalinį direktorių Timą Cooką į susitikimą, kuriame turėjo būti aptarta „Tesla” pardavimo galimybė. Tačiau „Apple” galva labai aiškiai pademonstravo, jog tokios minties jis net nesiruošia svarstyti - Timas Cookas netgi atsisakė susitikti su Elonu Musku. Tiesa, „Apple” nuo šios žinios atsiribojo ir jos nekomentuoja.

Kaip ir galima tikėtis, šis rinką sudrebinti galėjęs žingsnis nebuvo nulemtas simpatijos „Apple” ar didelės sėkmės. 2017-2018 metais „Tesla” niekaip nesugebėjo pasiekti užsibrėžtų ką tik debiutavusio „Model 3” gamybos skaičių. Tuo metu Muskui neliko nieko kita, kaip tik informuoti investuotojus apie „gamybos pragarą” dėl problemų su automatizuotomis gamybos sistemomis bendrovės baterijų fabrike Reno mieste, Nevadoje.

Tačiau kompanija įrodė, kad po tamsios nakties visada ateina diena. „Tesla” ne tik pavyko išspręsti didžiąją dalį su gamyba susijusių problemų, bet ir pasiekti dar neregėtų aukštumų. Šiemet „Tesla” aplenkė „Toyota” ir tapo brangiausiai vertinamu automobilių gamintoju pasaulyje, o Elonas Muskas - vienu turtingiausių žmonių planetoje.

Ar „Apple” nesigaili praleidusi tokį šansą? Galime tik svarstyti. „Tesla” jai buvo siūloma įsigyti už 10 kartų mažesnę kainą, nei kompanija yra vertinama šiuo metu, tad finansiškai tai būtų buvęs tikrai sėkmingas ėjimas. Kita vertus, yra labai rimta priežastis, kodėl „Apple” atsisakė šio pasiūlymo - Kupertino technologijų milžinė jau nuo 2014 metų vysto po devyniais užraktais slepiamą projektą, pavadinimu „Titan” - nuosavą automobilį.

Maža to, šaltiniai rinkoje praneša, kad 2024 metais debiutuosiantis „Apple” elektromobilis pasiūlys revoliucinę baterijos technologiją, kuris ne tik leis sumažinti akumuliatorių svorį, bet ir padės reikšmingai padidinti jų talpą, kas automatiškai padidins automobilio vienu įkrovimu nuvažiuojamą atstumą. Kad ir kaip skeptiškai apie tokius planus pasisakytų Elonas Muskas, akcijų rinkoms į tai žiūri optimistiškai - po šios naujienos paskelbimo „Tesla” akcijų vertė krito 6,5%.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas