„Sony“ išmanūs vaizdo jutikliai mažins eismo spūstis ir padidins pėsčiųjų saugumą Romoje

Lukas Snarskis

2021-06-02, 12:20 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
„Sony“ išmanūs vaizdo jutikliai mažins eismo spūstis ir padidins pėsčiųjų saugumą Romoje

„Sony“ vaizdo jutiklis IMX500 su integruota dirbtinio intelekto technologija padės sumažinti eismo spūstis ir padidins pėsčiųjų saugumą Italijos sostinėje Romoje. Šį jutiklį savo išmaniosiose stotelėse naudoja kompanija „Envision“, vykdanti pilotinį projektą, apimantį išmanaus parkavimo sistemą, viešojo transporto keleivių srautų optimizavimą ir saugumo perėjose padidinimą.

Pagrindinis pilotinio projekto tikslas yra įvertinti ir sukurti išmanią parkavimo sistemą panaudojant IMX500 jutiklį, kuris padėtų sumažinti taršą ir spūstis, susidarančias dėl laisvų parkavimo vietų ieškančių vairuotojų. Projekto metu bus išbandomas šios sistemos veiksmingumas, o vairuotojai telefono programėlėje gaus pranešimus apie laisvas parkavimo vietas šalia jų kelionės tikslo.

Informacija apie laisvą parkavimo vietą apdorojama jutiklyje ir į „Envision“ serverį perduodama realiuoju laiku. Laisvos parkavimo vietos koordinatės atvaizduojamos išmaniosios programėlės žemėlapyje, kuri vairuotojui padeda ją pasiekti.

Be to, projekto metu jutikliai bus panaudoti ir viešojo transporto judėjimui optimizuoti, atsižvelgiant į įlipančių ir išlipančių keleivių skaičių. Šalia autobusų stotelių esantys davikliai fiksuos žmonių skaičių, padės nustatyti per didelį autobusų apkrovimą ir geriau koordinuoti viešojo transporto darbą mieste.

Galiausiai, palaipsniui planuojama aktyvuoti šiais jutikliais paremtą įspėjimo sistemą perėjose. Kai prie perėjos priartės ar ją kirs pėsčiasis sistema įspės vairuotojus šviesos signalu, taip siekiant sumažinti eismo incidentų perėjose skaičių.

Pilotinis projektas prasidės birželio mėnesį. Jis vykdomas bendradarbiaujant Romos miesto savivaldybei, įvairiems Italijos startuoliams ir „Sony Europe“. IMX500 jutikliai yra sumontuoti į „Genius“ išmaniąsias stoteles, kurios dažniausiai būna įrengtos virš šviesoforų.

IMX500 yra pirmasis vaizdo jutiklis su integruotu dirbtinio intelekto funkcionalumu. Fiksuojamas vaizdas realiuoju laiku apdorojamas pačiame jutiklyje, toliau perduodami tik metaduomenys. Toks sprendimas leidžia sumažinti reikalavimus ryšio spartai, panaudoti esamą tinklo infrastruktūrą, sumažinti energijos sąnaudas ir ryšio kanalų apkrovimą. Be to, jutiklis užtikrina privatumo apsaugą, nes jo fiksuojamas vaizdas nėra išsaugomas ir iš jutiklio niekur neperduodamas.

„Sony Europe“ palaiko išmanaus miesto projektų vystymą ir įgyvendinimą sprendžiant skirtingus iššūkius, su kuriais susiduria miestai, tam pasitelkiant jutiklių paslaugos modelį (angl. Sensing as a Service).


0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas