Suduotas lemiamas smūgis dyzeliniams ir benzininiams automobilis: po vokiečių protestų, priimtas sprendimas, kuris kėlė milžiniškas aistras

Lukas Snarskis

2023-03-25, 14:33 (atnaujinta 2023-12-03, 15:20)

0 komentarų

Europos Sąjungos planai uždrausti vidaus degimo varikliais aprūpintų automobilių prekybą jau nuo 2035 metų buvo atsidūrę nežinioje. Nors toks įstatymas turėjo būti patvirtintas, tačiau vokiečiai sukūrė tikrą dramą, kuri šiandien pagaliau baigėsi.

Suduotas lemiamas smūgis dyzeliniams ir benzininiams automobilis: po vokiečių protestų, priimtas sprendimas, kuris kėlė milžiniškas aistras

Šiandien buvo pasiektas susitarimas tarp Vokietijos vyriausybės ir Europos Komisijos, kas reiškia, jog vidaus degimo varikliais aprūpintų automobilių draudimas įsigalios kaip ir buvo numatyta – nuo 2035 metų. Tokią informaciją patvirtino abiejų šalių atstovai, o tai patvirtino ir EK vicepirmininkas Fransas Timmermansas.

Norėdama iki 2050 metų pasiekti savo klimato neutralumo tikslą, ES imasi veiksmų, siekdama sumažinti automobilių išmetamų teršalų kiekį, nes kelių transportas yra atsakingas už penktadalį ES išmetamo anglies dvideginio kiekio. Skelbiama, kad tarpiniai 2030 metai išmetamųjų teršalų mažinimo tikslai būtų 55 proc. lengviesiems automobiliams ir 50 proc. vanams.

Priminsime, jog Europos Sąjunga buvo atidėjusi balsavimą dėl naujų automobilių su vidaus degimo varikliais draudimo, kai Vokietija pareiškė prieštaravimus, nerimaudama, kaip bloko ekologiški planai paveiks pramonę. Tuomet, dar kovo 7 dieną turėjęs įvykti galutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo buvo atidėtas neribotam laikui.

Tokie balsavimai yra įprastinė procedūra, kuri dažniausiai būna tik formalumas. Tačiau būtent Vokietijos bei Italijos mintys apie susilaikymą arba įstatymo blokavimą. Vertėtų pastebėti, jog be kvalifikuotos daugumos tarp valstybių narių reglamentas negali tapti įstatymu.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas