Šveicarai pristatė elektrinį motorolerį: kaina prieinama ir daugeliui lietuvių

Lukas Snarskis

2021-02-19, 13:40 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
Šveicarai pristatė elektrinį motorolerį: kaina prieinama ir daugeliui lietuvių

Visai neseniai pristatėme Šveicarijos kompanijos „Micro Mobility Systems“ miestui skirtą iš praeities prikeltą elektra varomą BMW mažylį, o šiandien norėtume savo skaitytojus supažindinti su „jaunesniąja koncepcine sesute“ – elektriniu motoroleriu „Microletta“.

Vos tik įmonė paskelbė pirmąsias naujojo motorolerio tipo motociklo „Microletta“ nuotraukas, pamaniau, jog kažkas pavogė animaciją kuriančios kompanijos „Pixar“ piešinius ir bando mus apgauti siūlydamas netikrus žaislus. Mažoji „Microletta“ lyg didelis paspirtukas, pabėgęs iš vaikiško filmo į tikrąjį pasaulį. Motorolerio dizainas suteikia saugumo ir gaivumo jausmą. Dizaine naudojamos lygios kreivės ir patrauklios spalvos, kurios yra pakankamai ryškios, kad pritrauktų dėmesį, bet ne per ryškios, kad būtų nemalonios.

Ryškios spalvos kontrastuoja su baltomis futuristinio stiliaus linijomis, ką dar labiau išskiria matinė juoda sėdynės ir padangų spalva. Pasiektas efektas neabejotinai yra kažkas įsimintina, ir šis motoroleris, be abejo, yra itin malonus akiai. Akivaizdu, jog pasirinktas pagrindinis spalvų derinys akcentuos ir kilmės šalį – Šveicariją. Tai šiam modeliui suteikia stiprų kokybės jausmą bei didelį pasitikėjimo kreditą. Juk niekam ne paslaptis, jog beveik viskas, kas gaminama šioje šalyje, yra aukščiausių standartų ir geriausia savo klasėje - panašiai kaip garsiausi pasaulio laikrodžiai. Sakau „beveik viskas“, nes ne kiekvienas esate ragavę jų vietinio alaus, ko stipriai ir nelinkiu.

Niekada nebuvau triračių entuziastas, ypač kai du ratai montuojami priekyje. Tačiau, kaip teigia patys gamintojai, tai labai praktiška - sustojus prie raudonos šviesos ar važiuojant nedideliu greičiu jums niekada nereikės nukelti kojų žemyn bandant išlaikyti lygsvarą. Dėl pusiau blokuojamo pakreipimo mechanizmo „Microletta“ neapvirs net ir visiškai sustojus. Tai, labai svarbi detalė kasdien važinėjantis miesto gatvėmis.

Ir tai dar ne viskas - palyginti su įprastu dviejų ratų motoroleriu, du pasvirę priekiniai „Microletta“ ratai užtikrina daug trumpesnį stabdymo kelią ir sumažina priekinio rato paslydimo riziką šlapiame ir apledėjusiame kelyje. Taip pat paviešintose nuotraukose matyti dailus prietaisų skydelis, tačiau, deja, jokių duomenų ar charakteristikų kol kas nepateikiama. Tiesa, pamatęs nuotrauką su panašia į navigacijos sistema iš pradžių pagalvojau apie legendinę „Nokia Snake II“, kas nebūtų itin praktiška laiką leidžiant prie raudono šviesoforo signalo.

Kaip rašoma oficialioje „Microlino“ svetainėje, „Microletta“ galės pasiekti maksimalų 80 km/h greitį, ko pilnai užtenka kasdienėms kelionėms mieste. Be to, jį maitins dvi keičiamos baterijos, galinčios tiekti pakankamai energijos įveikti 100 kilometro atstumą. Tarsi to būtų negana, šios baterijos visiškai įsikraus per maždaug 4 valandas.

Geriausia, kad „Microletta“ vis dar yra savo koncepcijos etape, tačiau jau dabar yra keli tūkstančiai rezervacijų – motorolerį šiuo metu galima rezervuoti už 4900 eurų - už kainą, kuri elektrinių motociklų pasaulyje yra gana nedidelė ir ekonomiška.

Panašu, kad artimiausiu metu gatvės bus užpildytos ta pačia energija, kaip ir animuoti filmai vaikams, nes tiek elektromobiliai, tiek elektra varomi motociklai, paspirtukai ir kiti riedantys objektai įgauna vis labiau futuristines ir fantastines spalvas bei formas. Ar tai mane kaip vairuotoją liūdina? Tikrai ne! Kuo daugiau spalvų atsiras mūsų gatvėse ir kasdieniame gyvenime, kuo daugiau įvairovės turėsim, tuo mažiau monotonija spaus galvas ir mažiau kreipsime dėmesį į kasdien erzinančius dalykus.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas