„Tesla” automobiliai gelbėja gyvybes: net ir tų, kurie jų nemėgsta

Lukas Snarskis

2021-04-14, 14:50 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
„Tesla” automobiliai gelbėja gyvybes: net ir tų, kurie jų nemėgsta

„Tesla” turi didelę gerbėjų stovyklą, kuri dažnai džiaugiasi net ir menkiausiomis kompanijos pergalėmis, tačiau per pastaruosius metus dėl savotiško požiūrio į klientų aptarnavimą ir kokybės problemų elektromobilių milžinė spėjo suburti ir tuos, kurie negali juos pakęsti. Visgi būtų sunku paneigti, jog bendrovė į savo automobilius diegia vienas pažangiausių technologijų rinkoje, kurios gelbsti gyvybes.

Saffatt Al Mansoor, naujausio „Tesla Model Y” modelio savininkas „YouTube” platformoje neseniai pasidalijno vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip elektromobilis apsaugo jį ir jo keleivius nuo mirtimi galėjusio pasibaigti eismo įvykio greitkelyje.

Klipo aprašyme galime rasti tokį prierašą: „Turėjau nemalonios patirties su „Tesla” pardavimo procesu ir kokybe, bet šitai galimai viską kompensuos. Automobilyje buvo įjungta „Autopilot” funkcija ir jis du kartus pasuko iš kelio, kad apsaugotų mane nuo smūgio į kairę ir dešinę.”

37 sekundžių vaizdo įraše matoma, kaio didelis „GMC Sierra 2500 HD” pikapas, traukiantis didžiulę priekabą, greitkelyje važiuoja šalia „Tesla Model Y”. Staiga visureigis pradeda rikiuotis į „Tesla” juostą be jokio perspėjimo - neaišku, ar vairuotojas tiesiog nematė greta važiuojančio elektromobilio ir rikiuodamasis pamiršo parodyti parodyti posūkį, ar tiesiog prarado budrumą ir užmiršo koreguoti sunkiasvorio automobilio važiavimo kryptį.

Tikėtina, jog paprasčiausiai pikapą vairuojantis asmuo tuo metu užsiėmė pašaliniais darbais ir nesutelkė pakankamai dėmesio vairavimui. Laimė, kad „Tesla” autopiloto funkcija žaibiškai įvertino situaciją ir likus vos pėdai iki susidūrimo „Model Y” staigiai suktelėjo į šoną ir sumažino greitį. Tiesą sakant, video pabaigoje matoma, kad autopilotas, atlikdamas staigų manevrą netgi sugebėjo apsaugoti „Tesla” nuo susidūrimo su priešingoje pusėje esančioje eismo juostoje važoiuojančia „Toyota Camry”.

Džiugu ir tai, jog greita „Model Y” sistemų reakcija nuo nemalonumų apsaugojo ir pikapo vairuotoją - matoma, kaip po šios savo klaidos jis akimirskniu grįžta į savo juostą ir tęsia kelionę, nesukėlęs masinės avarijos judriame greitkelyje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas