„Tesla” automobilių kaina gali smarkiai kristi: už tai galėtume padėkoti Indijai

Lukas Snarskis

2021-03-03, 17:30 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
„Tesla” automobilių kaina gali smarkiai kristi: už tai galėtume padėkoti Indijai

„Indijos valdžia neatsisako savo ketinimų įtikinti Eloną Muską savo šalyje pastatyti automobilių gamyklą“, - neseniai interviu „Reuters“ sakė šalies transporto bei smulkiojo ir vidutinio verslo ministras Nitin Gadkari. Pasak jo, Indijos vyriausybė yra pasirengusi garantuoti, kad Indijoje gaminamos „Tesla“ elektrinės transporto priemonės turės mažiausią savikainą pasaulyje. „Net žemiau nei Kinijoje", - pabrėžė Gadkari.

Gadkari taip pat sakė, kad Indija gali būti ne tik didelė „Tesla” rinka, bet ir eksporto centras, nes apie 80 proc. ličio jonų baterijų komponentų dabar gaminama vietoje. „Manau, kad „Tesla” atėjimas į rinką yra abiem pusėms naudinga situacija“, - sakė Gadkari ir pridūrė, kad jis taip pat norėjo bendradarbiauti su „Tesla“ dėl itin didelio greičio traukinio tarp Delio ir Mumbajaus kūrimo.

Dar neseniai Indijos valdžia nesuteikė „Tesla“ leidimo parduoti elektrines transporto priemones savo šalyje, reikalaudama, kad ji pirmiausia pastatytų gamyklą. Todėl 2021 metų pradžioje šalys pasiekė kompromisą: „Tesla“ gavo leidimą pradėti pardavimus, tačiau įsipareigojo atidaryti jei ne gamyklą, tai bent jau tyrimų centrą.

„Tesla“ oficialiai nekomentavo atsisakymo ar patvirtinimo dėl gamyklos statymo, tačiau priežastis akivaizdžiai slypi Indijos rinkos specifikoje. Praėjusiais metais šioje šalyje buvo parduota net 2,4 milijono naujų automobilių, tačiau didžioji jų dalis atiteko pigiausiam ir labiausiai prieinamam rinkos segmentui, kur elektrinės transporto priemonės nėra visiškai atstovaujamos. Vos per metus buvo parduota tik penki tūkstančiai elektra varomų automobilių.

Taigi, Indijoje praktiškai nėra vidutinės ir aukščiausios klasės automobilių paklausos. Tačiau dabartinius ministro žodžius galima interpretuoti taip, kad jis siūlo Elonui Muskui statyti gamyklą ne vidaus automobilių pardavimui, o jų eksporto atsargoms, nurodydamas tai, kad pagaminti elektromobilius Indijoje bus nepaprastai pigu.

Be kita ko Indija rengia su gamyba susietą skatinimo schemą, skirtą automobilių ir automobilių komponentų gamintojams bei pažangių baterijų gamybos padalinių steigimui, tačiau daugiau informacijos kol kas neatskleidžiama. Perėjimas prie švaresnių energijos šaltinių ir transporto priemonių taršos mažinimas yra būtinas Indijai, nes ji yra įsipareigojusi to siekti Paryžiaus susitarime.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas