„Tesla“ ir E.Muskas turi milžiniškų problemų: nuo penktadienio kovojama su milžiniška bėda

TopCom.lt

2021-08-04, 07:15 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
„Tesla“ ir E.Muskas turi milžiniškų problemų: nuo penktadienio kovojama su milžiniška bėda

Penktadienį dėl nežinomų priežasčių užsidegė vienas iš blokų Australijoje statomoje „Tesla Megapack“ elektros saugykloje, kurioje sumontuotos 450 MWh talpos baterijos. Savaitgalį situacija dar labiau pablogėjo – ugnis išplito į artimiausią 13 tonų talpos bateriją. Taigi, ketvirtą dieną iš eilės ugniagesiams tenka gesinti gaisrą nenaudojant vandens.

Netgi įtampos nebuvimas akumuliatorių elektros sistemoje, kaip aiškina įvykių dalyviai komentuodami situaciją „The Guardian“, neleidžia ugnį gesinti naudojant vandenį. Klasikinis metodas šioje situacijoje tik padidina akumuliatoriaus degimo laiką. Pasitarę su „Tesla“, kuri yra objekto baterijų tiekėja, ugniagesiai sukūrė tokią taktiką – jie stengiasi kiek įmanoma atvėsinti degimo šaltinį supančius objektus, kad sustabdytų ugnies plitimą, ir laukia perdegimo epicentre.

Dabar darbuotojai užsiima tuo, kad vienas po kito atidaro akumuliatorių blokų duris, kad patikrintų, ar nėra degimo požymių ir ar pakyla temperatūra virš leistinų ribų. Iki dienos pabaigos ugniagesiai tikisi atidaryti ir apžiūrėti visus aikštelės blokus. Pasak jų, tai pirmas gaisras žmonijos istorijoje, įvykęs tokio masto akumuliatorių įrenginyje, skirtame buferiniam elektros saugojimui.

Elektros energijos saugykla Australijos Viktorijos valstijoje turėtų tapti didžiausia pasaulyje. Bendra 450 MWh galia leis tiekti elektros energiją vartotojams bendra 300 MW galia. Įrenginio paleidimas buvo numatytas šių metų gruodį, tačiau sunku prognozuoti, ar dėl gaisro pavyks laikytis terminų. Objekto statybos rangovas yra Prancūzijos įmonė „Neoen“, kuri kaimyninėje Pietų Australijoje per šimtą dienų jau pastatė panašų įrenginį, tačiau tik 150 MW.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas