„Tesla“ pasiekė įspūdingą ribą: 2014 metais E.Musko pasakyti žodžiai virto realybe

Lukas Snarskis

2021-01-03, 11:15 (atnaujinta 2023-12-03, 17:35)

0 komentarų
„Tesla“ pasiekė įspūdingą ribą: 2014 metais E.Musko pasakyti žodžiai virto realybe

Elektrinius automobilius gaminanti kompanija „Tesla“ naujuosius metus pradėjo pasidalindama geromis naujienomis. Dar 2014 metais šios įmonės vadovas Elonas Muskas teigė, kad iki 2020 metų bus pasiekta pusės milijono pagamintų automobilių riba ir panašu, jog tokios kalbos virto realybe.

Pranešama, kad „Tesla“ per 2020 metus pagamino 509 737 automobilius ir taip įvykdo savo metinį tikslą, kuris buvo – pagaminti 500 tūkst. mašinų. Viena įdomi detalė, ne visi šie elektriniai automobiliai buvo parduoti. Skelbiama, kad parduota buvo 499 550 vienetų, arba 99,91 proc., tačiau šioje situacijoje reikėtų atkreipti dėmesį, jog pastarasis skaičius gali turėti iki 0,5 proc. paklaidą.

Kompanijos atstovų teigimu, „Tesla“ pardavimai skaičiuojami pakankamai „konservatyviu“ būdu. Automobilis laikomas parduotu tik tuomet, kai jis sėkmingai pristatomas pirkėjui ir būna sutvarkyti visi reikalingi dokumentai. Būtent dėl šios priežasties ir minima galima 0,5 proc. paklaida. Kaip bebūtų, tai iš esmės yra nedidelė techninė smulkmena, kuri didelio skirtumo šioje situacijoje nesudaro.

Kaip jau minėjome šio teksto pradžioje, „Tesla“ vadovas E.Muskas, dar 2014 metais, buvo įsitikinęs, kad Nevadoje pastatyta „Gigafactory“ padės bendrovei paspartinti prekybą. Pastarojo interviu metu jis paminėjo ir tai, jog tai leis pasiekti 500 tūkst. pagamintų automobilių ribą ir panašu, kad jis buvo teisus. Žvelgiant į visus praėjusius metus – jie buvo ganėtinai sėkmingi „Tesla“.

Dar kovo mėnesį „Tesla“ paskelbė, kad peržengė milijono pagamintų automobilių ribą. Bene skambiausiu bendrovės pasiekimu galima laikyti ir tai, jog 2020 metais buvo aplenkta garsioji „Toyota“, o tai „Tesla“ leido tapti vertingiausiu pasaulyje automobilių gamintoju.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas