„Tesla” vėl nustebino: pristatė 5-tą galingiausią kompiuterį pasaulyje

Lukas Snarskis

2021-06-22, 16:08 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
„Tesla” vėl nustebino: pristatė 5-tą galingiausią kompiuterį pasaulyje

„Tesla” vardą dažnai esame pratę girdėti, kalbant apie automobilius, baterijas ir įvairias namų ūkiams skirtas saulės energijos sistemas. Vis dėlto ši kompanija tokia nenuspėjama, jog kartais ji minima labai netikėtuose kontekstuose, pvz., tekilos prekyboje. Tačiau šįkart naujiena dar įspūdingesnė - „Tesla” ką tik pristatė penktą galingiausią kompiuterį pasaulyje.

Turbūt natūraliai kyla klausimas, kam elektromobilius gaminančiai bendrovei reikalingas tokios įspūdingos galios superkompiuteris - juk ji ne „Google” ar IBM. Visgi atsakymas kur kas akivaizdesnis, nei galima pagalvoti.

Pastaruosius kelerius metus „Tesla” itin daug dėmesio skiria savo autonominio vairavimo funkcijai, kuri paremta dirbtiniu intelektu ir neuroniniais tinklais. Ši programinė įranga kiekvieną sekundę turi apdoroti galybę informacijos, todėl elektromobilyje esantis kompiuteris turi būti labai galingas.

Tačiau dar galingesnio kompiuterio reikia, norint treniruoti ir tobulinti šią funkciją. Būtent tam ir skirtas naujasis superkompiuteris.

Verta paminėti, jog tai nėra vienintelis bendrovės superkompiuteris - tai jau trečias „Tesla” superkompiuterių komandos kūrinys, pasižymintis įspūdingais skaičiais:

  • 720 mazgų po 8xA100 80GB (5760 vaizdo plokščių iš viso)
  • 1,8 EFLOPS galia
  • 10PB „karšto lygio” NVME tipo atmintimi, kurios galia siekia 1,6TBps
  • Iš viso 640 TBps perjungiamos talpos

„Tesla” vadovas Elonas Muskas jau kurį laiką vis užsimindavo apie „Tesla Dojo” projektą - galimai vieną iš trijų galingiausių pasaulio superkompiuterių. Visgi vakar pademonstruotas klasteris veikiausiai bus tik vienas iš „Dojo” pirmtakų.

Kaip ten bebūtų, įspūdinga, kokius pajėgumus „Tesla” nuo šiol turės savo dispozicijoje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas