„Toyota” fanai krykštauja iš džiaugsmo: pristatytas daugeliui prieinamas sportinis „GR 86” modelis

Lukas Snarskis

2021-04-07, 10:55 (atnaujinta 2023-12-24, 17:46)

0 komentarų
„Toyota” fanai krykštauja iš džiaugsmo: pristatytas daugeliui prieinamas sportinis „GR 86” modelis

Visame pasaulyje nekantriai laukiamas naujasis GR 86 modelis debiutavo bendrame internetiniame „Toyota GAZOO Racing“ ir „Subaru“ renginyje. Naujausias „Toyota“ sportinis automobilis yra jau trečiasis GR gamoje, kurioje jau yra tokie modeliai, kaip plačiai pripažinti „GR Supra“ ir „GR Yaris“.

Naujasis GR 86 paveldėjo svarbiausias smagų vairavimą garantuojančias charakteristikas, kuriomis pasižymėjo originalusis GT86 modelis, debiutavęs 2012-aisiais. Visame pasaulyje buvo parduota 200 tūkst. „Toyota GT86“ modelių. Manoma, kad naujasis GR 86 modelis bus lengviausias segmento keturvietis kupė ir visa tai dėl gausybės modelio svorį sumažinusių technologijų ir sprendimų, tokių kaip aliuminio stogas arba kėbulo dalys.

Po kapotu – nedidelio svorio opozicinis keturių cilindrų variklis, kurio darbinis tūris padidintas iki 2,4 litrų. Tad galios atžvilgiu GR 86 pažengė toliau nei modelio pirmtakas.

GR 86 išorės matmenys yra kone identiški GT86: tai leido naujam modeliui išlaikyti žemą svorio centrą, kad būtų užtikrintas automobilio tikslumas ir aukšto lygio valdymo savybės. Lyginant su GT86, 50 proc. išaugo ir kėbulo standumas, tad naujasis modelis pradžiugins dar geresnėmis valdymo ir vairavimo galimybėmis.

Automobilio aerodinaminiai elementai, tokie kaip priekyje esantys ortakiai, slenksčių apdailos ir kitkas buvo sukurti remiantis modelio dalyvavimo automobilių sporte patirtimi. Šie elementai GR 86 leido pasiekti geriausių klasėje valdymo ir stabilumo rezultatų.

„Toyota“ skelbia, kad naujasis GR 86 modelis bus Europoje, o daugiau detalių žadama atskleisti vėliau šiemet.

Preliminarūs techniniai duomenys

Ilgis (mm)

4265

Plotis (mm)

1775

Aukštis (mm)

1310

Ratų bazė (mm)

2575

Kėbulo svoris (kg)

1270

Variklis

Opozicinis keturių cilindrų DOHC

„Toyota“ D-4S tiesioginio įpurškimo

Darbinis tūris (l)

2,387

Komponuotė

Variklis priekyje, užpakaliniai ratai varomi

Pakaba

Priekis

MacPherson pakaba

Galas

Dvisvirtė

Stabdžiai

Priekis

Ventiliuojami diskai

Galas

Ventiliuojami diskai

Padangos (Priekis/Galas)

215/40 R18

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas