„Toyota“ iššovė: padedama „Subaru“ bandys užkariauti Europą su elektriniu milžinu

Lukas Snarskis

2021-08-17, 13:05 (atnaujinta 2023-12-24, 17:46)

0 komentarų
„Toyota“ iššovė: padedama „Subaru“ bandys užkariauti Europą su elektriniu milžinu

„Toyota“ buvo hibridinių transporto priemonių pradininkė, pradėjusi nuo „Prius“ ir tęsdama beveik visiškai hibridinių transporto priemonių asortimentą Europoje, tačiau nuo 2022 m. pirmojo pusmečio automobilių gamintoja įsilies į visiškai elektrinių transporto priemonių gretas su kompaktiniu visureigiu „bZ4X“.

2021 m. balandžio mėn. vykusioje Šanchajaus automobilių parodoje „bZ4X“ buvo parodytas kaip koncepcinis modelis. „Beyond Zero“ bus antrinis prekinis ženklas, skirtas elektromobiliams, o iki 2025 metais tikimasi pristatyti septynis „bZ“ modelius. Raidės „bZ“ reiškia „Beyond Zero“, pabrėžiančios „Toyota“ siekius daryti teigiamą poveikį aplinkai.

Kompaktiškas visureigis bus kuriamas pasitelkiant specialią EV platformą, kuri žinoma kaip „e-TNGA“, ir bent iš pradžių, į Europą bus importuojami modeliai, pagaminti Japonijoje. Kalbėdamas su žiniasklaida, „Toyota Europe“ generalinis direktorius Matthew Harrisonas sakė, kad „bZ4X“ iš pradžių, tikriausiai, bus mažos apimties modelis. Viena pagrindinių to priežasčių - "Toyota RAV4" kompaktiškas visureigis su įprastine arba iš tinklo įkraunama hibridine sistema, kuris padės prekės ženklui artimiausiais metais atitikti Europos Sąjungos išmetamųjų teršalų standartus.

M.Harrisonas teigė, kad dar per anksti pateikti „bZ4X“ apimties prognozę 2023 metams, nes šiuo metu dar nėra žinomos galimos kainos regionuose, o taip pat ir planuojamos gamybos apimtys.

„Manau, galima drąsiai teigti, kad vis dar tikimės, jog „RAV4“, hibridinis ir prijungiamas prie elektros tinklo, bus dominuojantis modelis šiame segmente iki 2025 metų",- sakė M.Harrisonas.

„RATO Dynamics“ rinkos tyrėjų duomenimis, „Toyota RAV4“ užėmė penktą vietą kompaktinių krosoverių / SUV segmente - 91 014 pardavimai Europoje. Jis nedaug atsiliko nuo kito „Toyota“ modelio - šiek tiek mažesnio kupė stiliaus „CH-R“ krosoverio - su 101 910 pardavimų. Šiame segmente pirmavo „Volkswagen Tiguan“, kurio pardavimai siekė 136 616 vienetų.

Visiškai elektrinių automobilių segmente šiuo metu yra „VW ID.4“, „Tesla Model Y“ ir „Hyuandai Ioniq 5". Tarp automobilių gamintojų, planuojančių per kelerius ateinančius metus pristatyti visiškai elektrinį kompaktišką visureigį, yra ir „Renault“.

Automobilis „bZ4X“ buvo sukurtas kartu su „Subaru“, kurios 20 proc. akcijų valdo „Toyota“. Jame panaudota „Subaru“ visų varančiųjų ratų technologija, kad būtų užtikrintas, gamintojo teigimu, „geriausias klasėje didelės galios visų varančiųjų ratų pajėgumas“. „Subaru“ atstovai patikino, kad per ateinančius penkerius metus jie pristatys ir savo automobilio versiją.

Techniškai tai nėra pirmasis „Toyota“ elektromobilis Europoje. „Mirai“ sedanas naudoja vandenilio kuro elementus, kurie generuoja energiją elektros varikliui varyti. „Toyota“ jau seniai yra vandenilio energijos šalininkė, net ir tuo metu, kai kiti automobilių gamintojai daugiausia dėmesio skyrė elektra varomiems automobiliams.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas