Unikali automobilių modeliukų paroda Kaune: tarp rečiausių ir brangiausių eksponatų „Gucci Cadillac Seville“

Lukas Snarskis

2023-02-21, 07:05 (atnaujinta 2023-12-03, 15:21)

0 komentarų

Viso pasaulio greičio, azarto ir lenktynių mėgėjai tiesiog dievina žaislinius „Hot wheels“ automobilių modelius. Lietuvoje taip pat susibūrusi ypač gausi jų kolekcininkų bendruomenė, kuri vasario 18–kovo 9 dienomis šių mašinėlių mylėtojus kviečia į Kauno „Akropolį“.

Unikali automobilių modeliukų paroda Kaune: tarp rečiausių ir brangiausių eksponatų „Gucci Cadillac Seville“

Prekybos centre savaitgalį duris atvėrė išskirtinė „Hot wheels“ paroda su unikalių kolekcijų pristatymu. Vienas jų yra tikras kolekcininkų pasididžiavimas – riboto leidimo „Gucci Cadillac Seville“, sukurtas bendradarbiaujant su 100-ąsias metines minėjusiais „Gucci“ mados namais ir šiuo metu rinkoje vertinamas beveik 500 eurų.

Kauno „Akropolyje“ įkurta „Hot Wheels“ žaidimų erdvė ir modeliukų paroda pristato išskirtinius šių mašinėlių kolekcininkų Lietuvoje eksponatus. Jų galima išvysti net apie 500 automobilių modeliukų. Tai rinktiniai, reti, vintažiniai bei kruopščiai atrinkti pagal tam tikrą tematiką „Hot Wheels“ modeliai, kuriuos pamatyti gali visi prekybos centro lankytojai.

Renginio dalyviams kolekcininkai pristato tik pačius unikaliausius savo kolekcijų modelius, nes rimtai besidomintis kolekcionierius jų vidutiniškai yra surinkęs apie 500–1000 vienetų. Tuo metu didžiausi „Hot Wheels“ kolekcininkai didžiuojasi turėdami apie 2000–3000 mašinėlių. Tai stebinti neturėtų – Lietuvoje šiuos modelių entuziastus vienijanti grupė yra didžiausia Baltijos šalyse.

„Mašinėlės gali tapti puikia investicija, tačiau mane žavi ne tik jų piniginė vertė. Visada džiaugiuosi galėdamas parodyti savo kolekciją visiems besidomintiems. Joje šiuo metu yra apie 700–800 modeliukų, kurių vertės niekada ir neskaičiavau. Negalėčiau išskirti ir mėgstamiausios mašinėlės, tačiau man įdomiausia „Hot Wheels“ RLC linija“, – pasakoja „Hot Wheels“ entuziastas Gediminas Benetis.

Tuo metu šiuos modelius taip pat kolekcionuojantis Tomas Kinas sako – įdomiausi jo turimi yra „Ferrari“ ir „Maserati“, kurie nebegaminami jau nuo 2014-ųjų metų. „Hot Wheels“ entuziasto teigimu, visos surinktos mašinėlės vertos maždaug 10 tūkstančių eurų, o tokią vertingą kolekciją vyras sukaupė per daugiau nei 10 metų.

Visgi lankytojų akys labiausiai krypti turėtų į unikaliausią parodos eksponatą. Tai „Cadillac Seville by Gucci“, sukurtas bendradarbiaujant šiems mados namams ir „Hot Wheels“ gaminančiai „Mattel Creations“. Šis 1:64 dydžio modelis įdėtas į originalią „Gucci“ dėžutę, turi išlietą metalo kėbulą ir važiuoklę su „Real Riders™“ guminėmis padangomis.

Taumanto Mikašiaus turimas automobilis stebina autentiškomis legendinio mados namų simbolio – „Cadillac Seville by Gucci“ – detalėmis ir jis visame pasaulyje buvo išleistas itin ribotu tiražu. Todėl „Hot Wheels x Gucci Cadillac Seville“ vertė siekia 459 eurus. Tai – ne tik vienas rečiausių bet ir vienas iš brangesnių modeliukų.

„Džiaugiamės, kad visus modeliukų mylėtojus ir kolekcionierius galime pakviesti susiburti drauge, dalintis savo pasiekimais ir aistra šiems ypatingiems žaislams. Tačiau „Hot Wheels“ nėra tik žaislinės mašinėlės. Tai – gyvenimo būdas, azartas, malonumas mėgautis greičiu, iššūkiais, kvapą gniaužiančiais triukais lenktynių trasose. Tačiau Kauno „Akropolyje“ vyksiančioje „Hot Wheels“ parodoje pristatomi ne tik šie eksponatai. Čia įrengta ir žaidimų erdvė su išmaniosiomis trasomis, kuriose gali pramogauti mažieji bei suaugusieji renginio lankytojai. Vykstant parodai, savaitgaliais vyks ir išskirtiniai renginiai, kurie pradžiugins kiekvieną „Hot Wheels“ mylėtoją“, – šypsosi Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

„Hot Wheels“ žaidimų erdvė bei kolekcinių modeliukų paroda vyks iki kovo 9 dienos Kauno „Akropolio“ trečiame aukšte, Renginių aikštėje. Renginys ir visos pramogos – nemokami.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas