Vairuotojų keliuose laukia tikras košmaras: pasirodė specialus automobilis, kuris kai kuriems vairuotojams gali tapti tikru galvos skausmu

TV3.LT

2023-09-26, 10:00 (atnaujinta 2023-12-03, 15:14)

0 komentarų

Vairuotojai turėtų suklusti, mat kai kur jau pradėjo važinėti automobilis, kuris fiksuoja kitų transporto priemonių valstybinius numerius, o kai kuriais atvejais gali būti skiriama ir bauda, jei bus nustatomas pažeidimas.

Vairuotojų keliuose laukia tikras košmaras: pasirodė specialus automobilis, kuris kai kuriems vairuotojams gali tapti tikru galvos skausmu

Kauniečiai jau pastebėjo, kad miesto gatvėse pradėjo važinėti specialus automobilis, kuris turi įrangą, nuskaitančią stovėti paliktų transporto priemonių numerius.

Pasak biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“ direktoriaus Justo Limanausko, planuojama, kad automobilių, galinčių užfiksuoti atskirus pažeidimus, turėtų daugėti.

„Šiuo metu miesto gatvėmis važinėja vienas automobilis. Planuojama, kad ateityje automobilių su tokia įranga Kaune patruliuos ir daugiau. Kiek jų bus iš viso, spręsime atsižvelgę į rezultatus.

Kaip ir ankščiau, pranešimas apie nesumokėtą rinkliavą yra paliekamas už automobilio valytuvo“, – teigė pašnekovas.

Nauja kontrolė atsiras ir Vilniuje

Tuo metu Vilniaus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ („Judu“) atstovė Greta Vasiliauskaitė komentavo, kad tokia idėja sostinėje buvo pristatyta anksčiau, o netrukus į gatves turėtų išriedėti ir pirmieji automobiliai.

„Vilniuje automatizuotą automobilių stovėjimo kontrolę (e. kontrolės automobilį), kaip pilotinį projektą pristatėme dar 2022 m. gegužės mėnesio pabaigoje.

O šių metų rudenį e. kontrolės automobilis į sostinės gatves išvažiuos jau ne kaip pilotinis projektas – bus vykdoma automobilio bandomoji eksploatacija“, – kalbėjo G. Vasiliauskaitė.

Pasak jos, pasibaigus bandymams, e. kontrolės automobilis darbą pradės pilnu pajėgumu.

„Automatizuota kontrolė įvedama kaip papildoma priemonė užtikrinti efektyvesnę mokamų automobilių stovėjimo vietų kontrolę Vilniuje“, – teigė ji.

Kauno ir Vilniaus atstovai tikina, kad dėl naujų pakeitimų mažinti rinkliavos kontrolierių skaičiaus neplanuojama, jie ir toliau patruliuose gatvėse, vykdydami jiems pavestas funkcijas.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą šiuo metu bauda už ne vietoje pastatytą automobilį gali siekti nuo 20 iki 40 eurų. Prasižengus pakartotinai, bauda siekia nuo 40 iki 100 eurų.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas