Vakarų elektromobilių gamintojai dreba iš baimės: į Europą atkeliauja „Kinijos Tesla“

Lukas Snarskis

2021-06-13, 16:30 (atnaujinta 2023-12-03, 17:34)

0 komentarų
Vakarų elektromobilių gamintojai dreba iš baimės: į Europą atkeliauja „Kinijos Tesla“

Kinijos bendrovė NIO turi puikių naujienų europiečiams. Pastaruosius metus itin sparčiai augantis elektromobilių gamintojas, kuris dažnai vadinamas ir „Kinijos Tesla“, jau rudenį Europoje galės pasiūlyti „NIO ES8“ modelį, kuris Kinijoje parduodamas dar nuo 2017 metų.

Kompanijos atstovai oficialiai paskelbė, jog pagaliau gavo patvirtinimą iš Europos transporto priemonių patikros (EWVTA), o tai reiškia, kad „ES8“ modelis gali būti parduotas bei užregistruotas visoje Europoje, įskaitant ir su Europos Sąjunga susijusias šalis, tokias kaip Norvegija.

Kinijoje jau ne vienerius metus prieinamas „ES8“ modelis yra priskiriamas elektrinių visureigių klasei bei gali pasiūlyti iki 580 km nuvažiuojamą atstumą su pilnai įkrauta baterija. Nuo 0 iki 100 km/h šis elektromobilis įsibėgėja per 4,9 sekundės. Verta paminėti ir tai, jog pirkėjams yra siūlomi skirtingi modeliai – 6 arba 7 sėdimų vietų. Bent jau Kinijoje pirkėjai gali pasirinkti ir iš dviejų skirtingų baterijos talpų – 70 kWh arba 100 kWh, o automobilio pradinė kaina prasideda nuo maždaug 71 tūkst. eurų.

Pranešama, kad „NIO ES8“ jau rugsėjo mėnesį atkeliaus į Norvegiją, o vėliau turėtų būti prieinamas ir keletoje kitų Europos valstybių, kurios yra įvardijamos kaip didžiausios elektromobilių šalys. Kol kas išlieka nežinoma kokia bus šio elektrinio visureigio kaina Europoje.

Deja, tačiau europiečiams nebus pasiūlyta akumuliatorių keitimo paslauga, kuri kol kas išlieka išskirtinai tik Kinijos rinkoje. Vietoje to, NIO naudos „Renault“ pasiūlyta koncepciją, kuomet vairuotojams reikės mokėti mėnesinį akumuliatorių nuomos mokestį. Pranešama, kad tai Kinijos bendrovei leis išlikti konkurencingai Senojo Žemyno rinkoje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas