Vasariški pavojai automobilio salone: tai kelia ne tik karštis

Lukas Snarskis

2021-07-25, 09:10 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
Vasariški pavojai automobilio salone: tai kelia ne tik karštis

Vasarą, daugiau laiko praleidžiant kelyje, karštis gali tapti rimtu išbandymu ne tik kelionės komfortui, bet ir salono užterštumui – dulkių bei ore esančių teršalų koncentracijai didėjant, visa tai vėliau patenka į automobilio vidų. Pasak ekspertų, šią problemą spręsti padeda salono filtrai bei oro valymo sistema ir įrenginiai, kurie šiandien geba sumažinti net gripo bei viruso, sukeliančio COVID-19 ligą, rizikas. Kaip tinkamai pasirūpinti kokybišku oru automobilio salone?

„Salono filtras išvalo į saloną patenkantį orą nuo dulkių, nešvarumų, žiedadulkių, nemalonių kvapų, tad vairuotojas ir keleiviai gali kvėpuoti grynesniu oru. Priklausomai nuo automobilio eksploatavimo sąlygų, šį filtrą reikėtų keisti bent kartą per metus. Tuo tarpu salono valymo sistemos padeda sugauti itin mažas daleles, kurios patenka į automobilio vidų, kai atidaromos durys, arba susikaupia nuo keleivių drabužių“, – apie svarbiausius salono oro valymo aspektus pasakoja Vilniuje įsikūrusio autoserviso vadovas Tomas Mareckas.

Pasak eksperto, jei salono filtro nekeičiame laiku, jis ilgainiui ima nepraleisti oro ir ventiliacijos sistema ima veikti neefektyviai, be to, salono filtrui prikaupus drėgmės ima rasoti langai. Šiandien salono filtrai būna trijų tipų: „Paprasčiausi popieriniai stabdo smulkių dalelių prasiskverbimą į automobilio saloną, filtrai su aktyviąja anglimi apsaugo nuo kvapų bei kenksmingų dujų, o antialerginiai turi dar ir biofunkcinį sluoksnį, kuris sumažina pelėsių ir ligų sukėlėjų kiekį bei apsaugo nuo alergenų“, – dėmesį atkreipia T. Mareckas.

Pasak ekspertų, žymiai efektyvesnį rezultatą ir itin aukštą oro kokybę užtikrina oro valymo sistemos, tačiau jos montuojamos tik aukščiausios klasės automobilių modeliuose, tad vairuotojai dažniausiai naudojasi ir mobiliais oro valymo įrenginiais, kurie papildo tradicinius salono filtrus: „Mobilūs sprendimai leidžia sugauti net iki 0,004 mikronų skersmens dulkių daleles, alergenus ir bakterijas, o naujausiuose sprendimuose naudojama UV-C šviesa gali sumažinti koronaviruso ar žmogaus gripo perdavimo oru riziką“, – apie pažangiausius sprendimus pasakoja oro valytuvus rinkai pristatančios „Philips“ atstovė Wioletta Pasionek.

Pasak W. Pasionek, naujausių automobilio salono valymo įrenginių veikimas grįstas kelių filtrų sistemomis. Pirmiausia, montuojamos kasetės, susidedančios iš dviejų sluoksnių – antibakterinio ir HEPA, sugaunančios pačias smulkiausias daleles. Taip pat yra naudojamos kasetės, pašalinančios cheminius garus iš plastiko ir išmetamųjų dujų – tokios sistemos veikia nuolat, net atjungus maitinimo šaltinį. Trečias filtro elementas – UV-C šviesa, kuri daugelį metų buvo naudojama ir medicinos kabinetų sterilizavimo lempose. Šios šviesos ultravioletinis spindulys veikimo metu naikina bakterijas bei jas uždaro specialiame įrenginio korpuse, taip apsaugodamas žmogų.

„Naujausio „Philips GoPure GP5611“ salono oro valymo įrenginys dar pernai metais buvo testuojamas Pietų Korėjos „KR Biotech“ laboratorijoje, o atlikti tyrimai parodė, kad šiame įrenginyje naudojamas trumpųjų bangų UV-C spektras gali gali sunaikinti iki 99,99% bakterijų ir virusų, taip pat ir SARS-CoV-2 virusą, kuris gali sukelti ūminę kvėpavimo takų ligą COVID-19. Visgi svarbu nepamiršti, jog oro valymo įrenginio veikimui didelės įtakos turi ir aplinka, kurioje jis naudojamas“, – akcentuoja W. Pasionek.

Pasak ekspertės, šiuolaikinis dizainas leidžia sumažinti oro valymo įrenginių korpusą iki tinkamo puodelių laikikliams, o platus jungčių pasirinkimas leidžia įrenginius naudoti ne tik automobilyje, bet ir namuose.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas