Vienas didžiausių automobilių gamintojų neria į naujus vandenis: netrukus pradės įspūdingo elektrinio orlaivio gamybą

Lukas Snarskis

2023-01-08, 11:44 (atnaujinta 2023-12-03, 15:21)

0 komentarų

Elektriniai automobiliai jau nebestebina nieko, tačiau tai tikrai nėra viskas, ką planuoja elektrifikuoti. Mes jau matėme ir elektrinius sunkvežimius, kuriuos naudoja vis daugiau logistikos bendrovių, o kalbos apie elektrinius lėktuvus ir panašius sprendimus tampa vis garsesnės.

Vienas didžiausių automobilių gamintojų neria į naujus vandenis: netrukus pradės įspūdingo elektrinio orlaivio gamybą

Niekam ne paslaptis, jog vis daugiau kompanijų, o taip pat ir įvairių startuolių, investuoja į oro taksi, kurie gali pakilti nusileisti vertikaliai. Tokių transporto priemonių tikslas yra pasiūlyti trumpas keliones tarp miestų, kurios ateityje galėtų pakeisti įprastinius automobilius. Vertikaliai kylantis orlaivis nereikalauja didelės erdvės savo pakilimui, todėl juos būtų galima naudoti itin plačiai.

Nyderlanduose įsikūręs tarptautinis automobilių gamybos koncernas „Stellantis“, kartu su „Archer Aviation“, kur elektrinį vertikalaus kilimo ir nusileidimo orlaivį. Kaip skelbia abiejų bendrovių atstovai, tai leis automobilių gamintojui padidinti ir savo turimų JAV bendrovės akcijų paketą.

Pranešama, kad „Archer“ kuriamas vertikalaus kilimo ir nusileidimo orlaivis „Midnight eVTOL“ gali skraidinti keturis keleivius ir, žinoma, pilotą. Šio orlaivio skridimo nuotolis siekia 161 kilometrą, o jo gamyba turėtų prasidėti 2024 metais. Toks orlaivis skirtas trumpoms, maždaug 30 kilometrų kelionėms, o jo įkrovimas turėtų trukti maždaug 10 minučių.

„Siekiame, kad „Stellantis“ turėtų išskirtinę galimybę masiškai gaminti „Archer eVTOL“ orlaivius“, – sakoma bendrame įmonių pranešime.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas