Vilties spindulys: pasaulinis naujų automobilių badas greitai pasibaigs

Lukas Snarskis

2021-08-24, 16:20 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
Vilties spindulys: pasaulinis naujų automobilių badas greitai pasibaigs

Pasaulinė automobilių lustų pasiūla ir paklausa turėtų stabilizuotis iki 2021 metų ketvirtojo ketvirčio. Tokį komentarą pateikė Taivano vyriausybė, pakartodama savo įsipareigojimą padaryti viską, kad išspręstų trūkumą, dėl kurio visame pasaulyje priverstinai užsidarė gamybos linijos.

JAV Demokratų partijos atstovai, senatoriai iš Mičigano ir Ohajo, šią savaitę paprašė Taivano vyriausybės padėti išspręsti trūkumą, atsižvelgiant į tai, kad sala yra pagrindinė puslaidininkių gamintoja ir laikoma kertine valstybe sprendžiant šią problemą.

Atsakydama į laišką, Taivano ekonomikos ministerija pažymėjo, kad salos mikroschemų gamintojai nebuvo pagrindiniai tiekėjai užsienio integruotų prietaisų gamintojams, gaminantiems automatinius lustus.

„Atitinkami lustų gamintojai visapusiškai bendradarbiauja su klientais iš viso pasaulio, atitinkamai reaguoja į su jais susijusius poreikius ir padeda išspręsti automobilių lustų problemą“, - šeštadienį pranešė ministerija. „Taivano ekonomikos ministras Wang Mei-hua asmeniškai dalyvavo pokalbiuose su Taivano mikroschemų gamintojais, kurie jam pasakė, kad aktyviai sprendė lustų problemą pirmąjį šių metų pusmetį ir toliau tai darys“ – pranešime teigė Taivano ekonomikos ministerija ir jos atstovai. „Nors automobilių lustų pramonės grandinė yra ilga ir sudėtinga, visapusiškai bendradarbiaujant su mūsų šalies firmomis, pramonė skaičiuoja, kad lustų gamintojų pasiūla ir paklausa automobilių lustų gamybai turėtų stabilizuotis ketvirtąjį šių metų ketvirtį“.

Minėtoji lustų tiekimo problema įgavo politinį atspalvį, ypač po tokių perdėtų Taivano patikinimų dėl problemos suvaldymo JAV – savo pagrindinei tarptautinei rėmėjai ir ginklų tiekėjai, tuo pat metu Taipėjus susiduria su padidintu Kinijos kariniu spaudimu, kuri į Taivaną žiūri kaip į savo šaliai priklausančią teritoriją.

Taivano Ekonomikos ministerija pažymėjo, kad Taivano puslaidininkių įmonės didina gamybą ir pabrėžė, kad šios bendrovės ir vyriausybė labai stengiasi bendradarbiauti su „bendraminčiais partneriais“, šį išsireiškimą Taipėjus vartoja kalbėdama apie kitas demokratines jėgas, tokias kaip JAV ir Europos Sąjunga. Taivanas „toliau bendradarbiaus kurdamas saugią, patikimą ir atsparią tiekimo grandinę bei gilindamas ekonominius ir prekybinius santykius, kad padėtų tvirtą pagrindą ekonomikos atsigavimui po pandemijos“, - pridūrė ministerija savo pranešime.

Praėjusį mėnesį didžiausia pasaulyje kontraktinė mikroschemų gamintoja „Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd“ (TSMC) teigė, kad nuo šio ketvirčio automobilių lustų trūkumas palaipsniui sumažės jos klientams, tačiau pateikė komentarą, kad bendri puslaidininkių sektoriaus gamybos pajėgumai bei jų sąlyginai lėtas augimas galbūt tęsis ir kitais metais.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas