„Volkswagen“ oficialiai keičia pavadinimą: dabar vadinsis „Voltswagen“

Lukas Snarskis

2021-04-01, 14:05 (atnaujinta 2023-12-03, 17:38)

0 komentarų
„Volkswagen“ oficialiai keičia pavadinimą: dabar vadinsis „Voltswagen“

Vokiečių transporto pramonės koncernas „Volkswagen“ antradienį paskelbė keisiantis savo JAV padalinio pavadinimą į „Voltswagen“. Nors sprendimas atrodo logiškas, žinant, kad kompanija ateityje žada gaminti tik elektrinius automobilius, galiausiai paaiškėjo, kad tai - tik balandžio 1-osios pokštas.

Tačiau pavadinti tai pokštu būtų gana menka, nes tai panašiau į puikiai apgalvotą marketingo triuką. Vardo keitimą „Volkswagen“ pagrindė pranešimu: „Pagal apibrėžimą, voltais matuojama elektrinė įtampa tarp dviejų laidininko galų. Naujas vardas ir prekės ženklo pozicija simbolizuoja smarkų pagreitį į priekį, kuriuo „Voltwagen“ siekia pervežti žmones iš taško į tašką tik elektriniais automobiliais.“

Iš pradžių buvo tikėta, kad oficialiai prekės ženklas atsinaujins nuo gegužės mėnesio, o „VW.com“ puslapyje pavadinimas buvo pakeistas jau savaitės pradžioje. Pavadinimo keitimas „įvyko“ kartu su naujojo „Volkswagen“ modelio - „ID.4“ elektrinio visureigio - debiutu. Tai kompanijos pirmasis ilgą atstumą nuvažiuojantis elektrinis visureigis, kurį JAV jau galima užsisakyti, o kainoraštis prasideda nuo $39,995. Europoje, tuo pačiu ir Lietuvoje, šis automobilis turėtų pasirodyti šiek tiek vėliau.

„Volkswagen“ dar kartą pabrėžė, kad iki 2025-ųjų nori parduoti daugiau nei milijoną elektromobilių, o iki 2029-ųjų būti paleidusi daugiau nei 70 elektrinių automobilių modelių. Sklando gandai, kad vienas iš naujųjų modelių, kodiniu pavadinimu „Small BEV“, yra kuriamas „įsipaišyti“ į 24,000-30,000 JAV dolerių kainos kategoriją - bent šių dienų standartais, tai būtų vienas pigiausių žinomo gamintojo elektrinių automobilių.

„Nuo pat pradžios, kuomet ėmėme krypti į elektra varomo transporto sritį, mes sakėme, kad kursime elektromobilius milijonams, o ne tik milijonieriams,“ sakė „Volkswagen of America“ generalinis direktorius Scott Keogh.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas