„Volvo Trucks“ užfiksavo puikius rezultatus: augo 41 šalyje bei pasiekė Lietuvos rekordą

Lukas Snarskis

2023-02-06, 09:51 (atnaujinta 2023-12-03, 15:21)

0 komentarų

2022-ieji „Volvo Trucks“ buvo rekordiniai metai. Gamintojas klientams pristatė didžiausią sunkvežimių kiekį savo istorijoje ir padidino rinkos dalį 41 šalyje. „Volvo Lietuvos“ pardavimo suvestinėse praėję metai taipogi pažymėti didžiausiu parduotų švediškų sunkiasvorių transporto priemonių skaičiumi.

„Volvo Trucks“ užfiksavo puikius rezultatus: augo 41 šalyje bei pasiekė Lietuvos rekordą

„Volvo Trucks“ 2022 m. pasiekė geriausių rezultatų kompanijos istorijoje. Pasaulinis sunkvežimių gamintojas 2022 m. pristatė 145 195 sunkvežimius, arba 19 % daugiau nei 2021 m., kai klientams perdavė 122 525 sunkvežimius. „Volvo Trucks“ taip pat padidino savo rinkos dalį sunkiųjų sunkvežimių segmente (≥ 16 tonų) 41 pasaulio rinkoje. Rekordiniai rezultatai pasiekti nepaisant visus metus vyravusių sutrikimų tiekimo grandinėse.

„Metai išties fantastiški, įvertinant sudėtingą laikmetį ir vyraujantį neapibrėžtumą. Nors susidūrėme su sutrikimais tiekimo grandinėse ir gamyklose, mums pavyko gerokai padidinti savo gamybos apimtis ir pristatyti sunkvežimius klientams. To pavyko pasiekti dėl glaudaus bendradarbiavimo su tiekėjais, taip pat dėl žmonių pastangų kompanijoje bei prekybos atstovų tinkle“, – sako „Volvo Trucks“ prezidentas Rogeris Almas.

Europoje „Volvo Trucks“ rinkos dalis pasiekė 18,2 %, ir tai yra didžiausia visų laikų rodiklis. „Volvo Trucks“ užima pirmaujančias pozicijas keliose Europos šalyse. Kompanija padidino savo rinkos dalį Šiaurės Amerikos ir Australijos rinkose, atitinkamai iki 10,8 % ir 17,0 %. Brazilijoje „Volvo Trucks“ užėmė 24,6 % ir pirmą kartą tapo šios šalies lydere.

„Praėjusiais metais pristatėme naujų gaminių ir paslaugų, nemažai sunkvežimių pardavėme naujiems mūsų klientams. Gauti atsiliepimai parodo, kad klientai vertina mūsų sunkvežimių kokybę ir efektyvų degalų naudojimą, kaip ir profesionalią bei greitą pagalbą iš prekybos atstovų ir serviso centrų. Visa tai mūsų klientams padeda vystyti pelningą veiklą“, – sako R. Almas.

Lietuvos šuolis

Lietuvos rinkoje taip pat pasiektas naujas N3 kategorijos transporto priemonių rekordas. Šalyje 2022 m. registruota beveik 10 000 naujų sunkvežimių, o vertinant parduotus ir kitose šalyse registruotus vilkikus, šis skaičius būtų ženkliai didesnis.

Įgaliotasis „Volvo Trucks“ atstovas Lietuvoje praėjusiais metais vežėjams pardavė 2 942 „Volvo“ sunkvežimius. Tai yra geriausias rezultatas „Volvo Lietuvos“ istorijoje.

„Galėjome parduoti ir daugiau, tačiau dėl įvairių komponentų trūkumo apribotos gamybos mūsų rinkai skirtų vietų skaičius buvo gerokai mažesnis už paklausą, – teigia Marius Lukošius, „Volvo Lietuva“ pardavimo direktorius. – Nuolat siekėme geriausio pardavimo portfelio balanso tiek didiesiems, tiek mažesnius parkus turintiems vežėjams. Džiaugiuosi, kad pavyko pateisinti didžiosios dalies transporto kompanijų lūkesčius, o ypač naujų klientų.“

Transporto elektrifikacijos lyderis

„Volvo Trucks“ 2022 m. tapo pirmuoju gamintoju pasaulyje, pradėjusiu serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą. Augantys pristatytų elektrinių sunkvežimių skaičiai parodo teigiamas tendencijas. Šiandien JAV, Vokietija, Nyderlandai, Norvegija ir Švedija yra didžiausios elektrinių „Volvo“ sunkvežimių rinkos.

„Daugelis mūsų klientų tiek Europoje, tiek tarptautinėse rinkose žengė link parko elektrifikavimo. Jie mato, kad nulinės emisijos transportas suteikia naujų verslo galimybių. Tikiu, kad ši tendencija išliks ir ateinančiais metais tik augs“, – teigia Rogeris Almas.

2022 m. gruodį „Volvo Lietuva“ įvežė ir sausį registravo pirmąjį elektrinį „Volvo FH Electric“ vilkiką. Jį realiomis veikos sąlygomis išbando progresyvios Lietuvos įmonės, siekiančios sumažinti savo ekologinį pėdsaką.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas