„Xiaomi” graužia pavydas? Jau ruošia „Tesla” ir „Apple” automobilio konkurentą

Lukas Snarskis

2021-02-20, 13:50 (atnaujinta 2023-12-26, 20:04)

0 komentarų
„Xiaomi” graužia pavydas? Jau ruošia „Tesla” ir „Apple” automobilio konkurentą

Pastaruosius du mėnesius internete netyla kalbos apie tai, kad „Apple” intensyviai kuria nuosavą automobilį ir automobilių pramonėje jau ieško partnerių, kurie galėtų jai padėti. Girdėjome apie paskutinę minutę nutrauktas derybas su „Hyundai” ir visai nesusidomėjusią „Nissan”, tačiau analitikai į šį projektą vis tiek žvelgia optimistiškai. Tačiau netrūksta ir tų, kurie stebėdami viską iš šalies nori taip pat įšokti į šį traukinį. Viena jų yra Kinijos „Apple” tituluojama „Xiaomi”, taip pat planuojanti kurti nuosavą automobilį.

Remiantis iFengNews pranešimu, net keli šaltiniai atskleidė, kad „Xiaomi” planuoja kurti elektromobilį ir svarsto tai kaip rimtą strateginį sprendimą. Tiesa, šaltinių žiniomis, konkrečios produkto detalės dar nėra aptartos bei šiuo metu egzistuoja daugybė kintamųjų, kurie galėtų vienaip ar kitaip paveikti sprendimą.

Įdomu tai, jog žmogaus, susipažinusio su situacija, teigimu, šiam vidiniam bendrovės projektui turėtų asmeniškai vadovauti ne kas kitas, o pats „Xiaomi” įkūrėjas generalinis direktorius Lei Jun. Deja, kompanija kol kas šios informacijos nepatvirtino. Jeigu šios žinios pasitvirtins, tai bus svarbus ženklas, rodantis, kaip rimtai „Xiaomi” žiūri į šią rinką ir kad būsimas įmonės automobilis nebus tik vienas iš tūkstančio gaminamų bendrovės produktų.

Lei Jun (kairėje) ir Elonas Muskas

Kita vertus, sakyti, jog „Xiaomi” nuosavo automobilio idėja susižavėjo tik po pranešimų, kad jį kuria „Apple”, būtų neteisinga. Dar 2013 metais kompanijos galva Lei Jun net du kartus buvo nuskridęs į JAV, kur susitiko su „Tesla” įkūrėju ir dabartiniu vadovu Elonu Musku, kas rodo jau ilgus metus besitęsianti susidomėjimą elektromobiliais.

Pranešime taip pat minima, kad tokiam žingsniui Kinijos gigantę galėjo pastūmėti stagnuojanti išmaniųjų telefonų rinka ir sparčiai augantis susidomėjimas išmaniaisiais automobiliais. Kitaip tariant, neturėtume stebėtis, kad „Xiaomi” rimtai nusiteikusi tokių produktų gamyba, juo labiau turint galvoje milžiniškas kompanijos investicijas į mokslinius tyrimus technologijų srityje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas