Prisijunkite
Prisijunkite
Vieniems svajonė ar jaukus namas, kitiems savomis rankis sukurtas povandeninis laivas. Būtent tokią idėją ilgus metus brandino Zhang Shengwu, šešiasdešimtmetis ūkininkas iš rytinės Kinijos Anhui provincijos. Galiausiai jis nusprendė nebesvajoti, o imtis darbo. Po dvejų metų pastangų, daugybės valandų planavimo ir rankų darbo, pasaulį išvydo jo kūrinys, tai penkių tonų sveriantis povandeninis laivas, pavadintas „Didžioji juodoji žuvis“.
Ir svarbiausia, kad jis iš tikrųjų veikia. Zhang savo sukonstruotą laivą išbandė vietinėje upėje netoli savo namų, Hanshano mieste. Plieninis korpusas yra septynių metrų ilgio, o laive telpa dviem žmonėms.
Vaizdo įrašuose, kuriuos paskelbė vietos žiniasklaida, matyti, kaip vyras įlipa į savo sukurtą aparatą, uždaro liuką ir panyra po vandeniu. Laivas pasiekia aštuonių metrų gylį, o pats panirimas ir iškilimas į paviršių įrodo, kad kūrinys yra ne tik eksperimentas, bet ir veikiantis įrenginys.
Iš staliaus į ūkininkus, o iš ten į kūrėjo kelią
Nors dabar Zhang dirba žemės ūkyje, išsilavinimu jis yra stalius ir turi patirties laivų statybos srityje. Jo kelias į povandeninio laivo sukūrimą prasidėjo dar 2014 metais, kai per televiziją pamatė reportažą apie kitą entuziastą, pastatžiusį savo laivą. Įkvėptas, jis nusprendė pabandyti ir pats. Pirmasis bandymas 2016 metais baigėsi nesėkme, nes konstrukcija buvo nesandari. Tačiau vietoje to, kad pasitrauktų, jis nusprendė tobulinti savo kūrinį.
Šeimos skeptiškumas neatbaidė nuo tikslo
Nepaisant žmonos abejonių ir nuogąstavimų, kad projektas brangus, pavojingas ir nelabai naudingas, Zhang skyrė jam vis daugiau laiko ir lėšų. Pirmajai versijai jis išleido apie penkis tūkstančius juanių, įsigydamas plieną, variklį ir kitus reikalingus komponentus. Galiausiai, investavęs dar apie keturiasdešimt tūkstančių juanių ir ne vienerius metus darbo, jis pasiekė rezultatą, kuris jam tapo svajonės išsipildymu.
Paprasčiausias variklis ir ryžtas yra pakankama kombinacija
Zhang sukurtas laivas nėra lygintinas su kariniais branduoliniais povandeniniais laivais. Tačiau tai jam nesutrukdė sukurti laivą, kuris po vandeniu gali judėti keturių mazgų greičiu ir išbūti apie pusvalandį. Viską varo paprasta elektrinė sistema. Tai įrodo, kad su entuziazmu, žiniomis ir kantrybe net ambicingiausios svajonės gali tapti tikrove.
Kinijoje tokie projektai tampa vis populiaresni
Zhang atvejis yra ne vienintelis. Kinijoje jau buvo panašių pavyzdžių. 2015 metais vyras iš Šansi provincijos pasiėmė paskolą tam, kad pasistatytų savo povandeninį laivą. Dar 2009 metais vienas karaoke baro darbuotojas Pekine sugebėjo sukonstruoti plaukiojantį įrenginį. Tokių istorijų, kaip spėjama, yra ir daugiau, nors apie jas viešai kalbama retai.
Nuo pomėgių iki rimtų iššūkių
Povandeninių laivų kūrimas savarankiškai nėra būdingas vien Azijai. Tokie projektai plinta ir kitose pasaulio dalyse, pavyzdžiui, Pietų Amerikoje. Nors dažniausiai tai daroma dėl pomėgio, kartais pasitaiko atvejų, kai šie įrenginiai panaudojami ir nelegaliems tikslams. Tačiau Zhang istorija, tai pozityvus pavyzdys, kaip asmeninė aistra, kūrybiškumas ir ištvermė gali prikelti net pačias netikėčiausias idėjas gyvenimui.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti